У Дніпрі збільшилася кількість звернень до лікарів зі скаргами на хвороби органів травлення у дітей
Заболів живіт у дитини – зволікати не слід. У Дніпрі збільшилася кількість звернень до лікарів зі скаргами на хвороби органів травлення у дітей. Які причини росту захворюваності та що радять дієтологи та лікарі?
Жирна їжа, надмірне споживання солодощів, фастфуду та газованих напоїв – є невід’ємними супутниками сучасного способу життя. Для дорослого організму це стрес, а для дитини таке харчування може обернутися на важке захворювання.
Наталія Сапа, міський експерт з питань дитячої гастроентерології міського департаменту охорони здоров’я: “В последнее время среди заболеваний ЖКТ отмечается рост. На 1000 детей здоровых – 100 из них болеет ЖКТ. Это могут быть функциональные заболевания и уже хронические”.
Порушення роботи стравоходу, гастрит, хронічний коліт, панкреатит – це лише малий перелік хвороб, які руйнують систему шлунково-кишкового тракту та з’являються ще у дитинстві від шкідливої їжі.
Наталія Сапа, міський експерт з питань дитячої гастроентерології міського департаменту охорони здоров’я: “Родители должны внимательно относиться к состоянию ребенка. Если ребенок жалуется на периодические боли в животе, если он жалуется, что его тошнит, что его беспокоит отрыжка либо учащение, или наоборот – отсутствие стула, слабость, вялость, головокружение, обязательно родители должны обращаться к специалисту”.
Наталія Броніславівна твердить: причиною зростання хвороб органів травлення у дітей є неправильне харчування, також впливають на стан здоров’я і стресові ситуації. Та головною проблемою для організму може стати харчове отруєння.
Марія Колповська, дієтологиня: “Детские отравления чаще всего связаны с продуктами, которые оказываются безопасные для взрослых. К примеру, ребенок и взрослый может съесть одинаковое количество арбуза с нитратами, при этом взрослому будет все ок, а у ребенка возникнет отравление”.
Щоб не допустити отруєння дитячого організму, дієтологи рекомендують вживати тільки якісні продукти.
Марія Колповська, дієтологиня: “Мы – это то, что мы едим. И уже ни для кого не секрет, что основные болезни цивилизации, они связаны с неправильным питанием. И так как пищевые привычки у нас формируются с детства, то то как мы питаемся, когда мы маленькие, формирует то, как мы будем хотеть питаться во взрослом возрасте”.
Зважаючи на незрілість шлунково-кишкового тракту, харчове отруєння у дітей протікає набагато важче, ніж у дорослого.
Лікування може зайняти від тижня до довгих років.