У Дніпрі вже встановлено 123 сховища в районах масових скупчень людей
У 2022 році в Дніпрі було встановлено 36 захисних залізобетонних споруд, у 2023 – ще 87 (з них на позиціях військових – 36 шт.).
Під час чергування заступник директора департаменту благоустрою та інфраструктури ДМР Олексій Самілик проінспектував стан укриття, яке розташоване в районі ТЦ «Вавілон». Воно розраховане на 20 людей, які одночасно можуть там перебувати. Має лави, але розкрадене електроустаткування. Поруж є урни для сміття та біотуалети.
Це укриття вже постраждало від дій вандалів. Тут повністю відсутнє електричне устаткування, яке познімали несвідомі містяни.
Загалом по місту випадки вандалізму в укриттях є для нас великою проблемою, лише за цей рік під час щоденного прибирання ми додали у перелік «до відновлення» близько 30 укриттів, деякі з них страждали від вандалів декілька разів. Загалом за цей рік пошкоджено чи розкрадено майно на загальну суму близько 350 тис. грн.
Сам процес монтажу виглядає так: спочатку деталі укриття за допомогою вантажівок привозять на місце, де заплановано їх встановити, після цього комунальники зварюють частини між собою. Коли укриття стає повністю монолітним, його починають облаштовувати, а саме встановлюють двері, підключають до електромережі (нагадуємо, що укриття підключається до мереж зовнішнього освітлення, тому світло там зʼявляється одночасно з освітленням на вулиці), встановлюють лави для комфорту містян, розміщують поруч біотуалет і урни для сміття.
Також комунальники фарбують та прикрашаються готове укриття малюнком, для того, щоб відвідувачі могли легше орієнтуватися куди йти у випадку небезпеки.
Загалом на облаштування одного укриття від монтажу до фарбування в середньому потрібен тиждень роботи. Після завершення робіт укриття повністю готове до використання.
Споруди щоденно прибирають комунальники. Щодо біотуалету, то його комунальники обслуговують через день, а двічі на тиждень виконують його миття.
Також, за потреби, всередині приміщення проводять обробку (дератизацію) всіх поверхонь для ліквідації неприємного запаху.
Читайте також: У Дніпрі бабусі розмалювали ялинкові прикраси «петриківкою»