У Дніпрі вже встановлено 123 сховища, одне із них перевірив черговий по місту
Сьогодні під час чергування Олексій Самілик, в. о. заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради, директора департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради, проінспектував стан укриття, яке розташоване за адресою ж/м Сокіл, 1.
Воно розраховане на 40 людей, які одночасно можуть там перебувати. Має лави, урни для сміття та біотуалет поруч. Це укриття вже було відновлено, проте під час чергування було виявлено, що у ньому відсутні показчики аварійного виходу.
Дніпро турбується про безпеку містян. У місті вже встановлено 123 захисні залізобетонні споруди (сховища) в районі зупинок громадського транспорту та в районі масових скупчень людей. У 2022 році було встановлено 36, у 2023 – ще 87 (з них на позиціях військових – 36 шт.).
Сам процес монтажу виглядає так: спочатку деталі укриття за допомогою вантажівок провозять на місце, де заплановано їх встановити, після цього комунальники зварюють частини між собою. Коли укриття стає повністю монолітним, його починають облаштовувати, а саме встановлюють двері, підключають до електромережі (нагадуємо, що укриття підключається до мереж зовнішнього освітлення, тому світло там зʼявляється одночасно з освітленням на вулиці), встановлюють лави для комфорту містян, розміщають поруч біотуалет і урни для сміття. Також комунальники фарбують та прикрашаються готове укриття малюнком, для того, щоб відвідувачі могли легше орієнтуватися куди йти у випадку небезпеки. Загалом на облаштування одного укриття від монтажу до фарбування в середньому потрібен тиждень роботи. Після завершення робіт укриття повністю готове до використання.
Кожна споруда облаштована біотуалетом, урною для сміття та лавками для сидіння всередині, підключена до світла. Їх щоденно прибирають комунальники. Щодо біотуалету, то його комунальники обслуговують через день, а двічі на тиждень виконують його миття. Також, за потреби, всередині приміщення проводять обробку (дератизацію) всіх поверхонь для ліквідації неприємного запаху.
“Загалом по місту випадки вандалізму в укриттях є для нас великою проблемою, за минулий рік було пошкоджено чи розкрадено майно у 30 укриттів на загальну суму близько 350 тис. грн.”, — розповідає Олексій Самілик.
Користуючись нагодою звертаємося до дніпрян з проханням дбайливо ставитись до міського майна. Адже все це – для вашого комфорту та безпеки.
Читайте також: Спортсмени з Дніпра посіли призові місця на Чемпіонаті України зі стрільби з пневматичної зброї