У Дніпрі висадили молоді деревця біля державного аграрно-економічного університету
Замінили молодими. До сторічного ювілею працівники і студенти Дніпровського державного аграрно-економічного університету створили алею із саджанців. Деревця висадили замість старих аварійних кленів та акацій. Однак, університецька акція викликала певне невдоволення у соцмережах. Активісти репетували, що спиляли здорові дерева, а замість них буде чергова парковка. А коли працівники і студенти вишу почали висаджувати молоді дерева, активісти причепилися до висоти саджанців, мовляв, вони нижчі від заявлених на 20 сантиметрів. Хто правий у цій історії?
“Поки що недостатньо. Я думаю, що необхідно трішечки ще підсипати”.
Біля центрального входу аграрно-економічного університету кипить робота.
“Одну лопату киньте ось сюди, так. И все, думаю достатньо”.
Студенти, озброївшись лопатами та відрами, під керівництвом кандидатки біологічних наук Ольги Іванченко готують ґрунт для висадки саджанців.
Ольга Іванченко, в.о завідувача кафедри садово-паркового мистецтва та ландашафтного дизайну ДДАЕУ: “Дуже сприятливий час для посадки дерев, тому що рослина знаходиться у стані глибокого спокою, грунт ще не промерзлий. Лунки для посадки дерев були викопані заздалегідь. Все відповідає технології”.
25 молодих саджанців, стійких до міських умов. Це деревця липи, кленів та горобини висаджували замість старих аварійних дерев, говорять у виші. Акцію присвятили 100-річчю аграрно-економічного університету.
Анатолій Кобець, ректор Дніпровського державного аграрно-економічного університету: “Ми звернулися із цим проханням до міської влади, до “Зеленбуду”. Ми отрмали дозвіл на перевірку дерев. Дерева були, відсотків 80, це були сухі і хворі дерева. Міськзеленбуд провів оцінку, спиляли дерева”.
Нові саджанці закуплені на кошти випускників університету. Це своєрідний подарунок рідній альма-матер до ювілею, стверджують у виші. А обрані породи дерев – це спеціальний проект оновлення та висадки, розроблений кафедрою садово-паркового мистецтва.
Ольга Іванченко, в.о завідувача кафедри садово-паркового мистецтва та ландашафтного дизайну ДДАЕУ: “Дуже обмежена площа там, де ми можемо працювати. Друге – це лунка в асфальті, вона невелика. По-третє, тут в лунках довгий час зростали дерева. Тим деревам було 50-60 років, дуже складно було їх розчистити. Лунку ми заповнювали свіжим родючим грунтом”.
Кращій досвід – це той, який отримується практичним шляхом, тому до висадки нової алеї долучили сьогоднішніх студентів, додають у виші.
Анастасіяю Дюгаєва, студентка ДДАЕУ: “Я четвертий курс. Так, це для мене досвід, тому що я і на практичних заняттях це розгядаю, і на лекційних. А зараз я можу на практиці це зробити і дизнатися як це правильно робити. В місті краще висаджувати ті дерева, які більш стійкі – повітростійкі, зимостійкі, холодостікі”.
Стосовно ж закидів від “диванних” активістів, які у соцмережах критикували спочатку спил дерев, що їх прибирають біля вишу начебно незаконно, а потім висадку саджанців, особливо те, що деякі з дерев нижчі на 20 сантиметрів, ніж було заявлено. У аграрно-економічному університеті відповідають: не критикують тих, хто нічого не робить”.
Анатолій Кобець, ректор Дніпровського державного аграрно-економічного університету: “Ці громадяни могли б прийти і допомогти висаджувати дерева. Дерево, коли воно доходить до своєї межі росту, воно не повинно заважати міським мережам, знакам дорожнім, лініям електропередач і все таке інше. Тому це теж враховувалося”.
Сторічний ювілей Дніпровський аграрно-економічний університет святкуватиме навесні 2022 року. Висаджувати дерева тут – давня традиція. У виші стверджують, на річниці випускники традиційно приводять своїх дітей на алеї, які висадили власноруч.
Богдан Мусієнко, студент ДДАЕУ: “Мрію про те, щоб я колись прийшов сюди зі своєю дитиною, показав: “Дивись, ось це твій батько із мамою висадив ці насадження”.
Стосовно ж нових саджанців, до моменту святкувіання сторічного ювілею вони укоріняться і стануть гарним доповненням університецької території.