У Дніпрі відзначили 32-гу річницю 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади — демонстрація її унікальних технологій і нагороди від міста захисникам
З нагоди 32-ї річниці створення 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади у Дніпрі відбулися урочистості, під час яких захисники України отримали нагороди від імені міського голови та пам’ятні медалі.
На заході також продемонстрували передові військові технології, які використовує бригада. Однією з ключових розробок, яку успішно використовують десантники, є дистанційно керована гусенична платформа «Тарган-100». Цей робот може доставляти боєкомплект, евакуювати поранених з позицій під обстрілом або навіть відкривати вогонь із кулемета, виконуючи небезпечні завдання без прямої участі людини. Це дозволяє успішно атакувати позиції ворога, зберігаючи життя бійців. На виставці були представлені наземні дрони, FPV-дрони, а також безпілотні системи літакового типу, такі як SHARK та Vector.
Бригада активно використовує дрони не лише для розвідки, а й для гуманітарних місій. Наприклад, за допомогою них було виявлено двох літніх жінок, які понад місяць виживали в зруйнованому селі, харчуючись льодом. Замість того, щоб відправляти людей у небезпечну зону, десантники надіслали робота, який успішно повернувся з гуманітарною місією. Іншим прикладом є застосування дрона-гучномовця, який кілька діб транслював над позиціями окупантів заклики скласти зброю. Завдяки цій інноваційній тактиці дев’ять російських солдатів залишили свої укриття і без жодного пострілу добровільно здалися в полон.
25-та бригада стала першою у Збройних Силах України, яка створила власну роту безпілотних систем. У її складі працюють фахівці, які займаються перепрошиванням пультів, апгрейдом систем керування, налаштуванням зв’язку та навіть 3D-друком необхідних запчастин безпосередньо на місці. Вони також підключають власноруч зібрані ретранслятори та тестують системи, що здатні одночасно керувати кількома дронами. Важливою складовою є польова лабораторія «Храм святого Мавіка». Наземні безпілотні роботизовані комплекси частково замінюють бронетехніку для доставки спорядження під вогнем. Це дозволяє бригаді постійно вдосконалювати та адаптувати свої технології до реальних умов бойових дій.
Завдяки таким інноваціям 25-та окрема повітрянодесантна Січеславська бригада не лише ефективно виконує свої завдання, а й встановлює нові стандарти у застосуванні передових технологій на полі бою, що викликає значний інтерес та приваблює військових-іноземців для обміну досвідом.
Секретар Дніпровської міської ради Олександр Санжара вручив захисникам нагороди від імені міського голови, підкресливши: «Розуміємо важливість тих функцій, тих завдань, які ставляться перед бійцями. Розуміємо, наскільки важливо відзначати тих людей, які стримують і відбивають ворога, — щоб ніхто з них не відчував себе забутим».
Командир 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади, полковник Андрій Турчин зазначив: «За останні роки бригада дуже розвинулась у технологічному плані. Маємо новітні озброєння як закордонного, так і українського виробництва, і ми його дуже ефективно використовуємо для знищення противника». Він також додав, що вручені нагороди від міського голови, голови ОВА та командира бригади є важливим елементом заохочення та моральної підтримки для особового складу.
- o 1j0cb3vtj1kd21bb0f731nltkpl3e
- o 1j0cb3vtj13rmo55e8m1jhib0s38
- o 1j0cb3vtj18e31qg262fpvp8i530
- o 1j0cb3vtju0e15at1vc59t1djo2u
- o 1j0cb3vtj4iatjp1lk616531nat3j