У Дніпрі відзначили 105-річчя з дня народження видатного письменника Олеся Гончара
Сьогодні 105 років з дня народження українського письменника Олеся Гончара. На згадку про творця в Дніпрі на вулиці Короленка зробили інсталяції, аби ознайомити містян з біографією видатного митця. Окрім цього, підготували заходи для заохочення перехожих, аби вони не лишились байдужими до визначної дати.
Яскраві танці, попри хмарну погоду. Дніпряни відзначають 105-річчя з дня народження видатного українського письменника Олеся Гончара.
У середмісті для перехожих відкрили цікаві фотозони. Одна з них — кімната, де народжувались літературні шедеври творця.
Юлія, переселенка з Луганщини: «Нам дуже подобається цей захід. Ми вдома ознайомлювались з творчістю Олеся Гончара. Нас дуже зацікавило і малювання, і те, що пізнавально і цікаво для дітей».
«А що ти знаєш про Гончара? Коли він народився?», — питаємо Остапа, переселенця з Луганщини.
«Він народився в 1918 році».
Окрім інсталяцій, в межах міської програми «Українською, будь ласка!» для юнаків підготовили мовно-літературний батл.
«До якої частини мови відноситься слово «джерело?» — «Іменник».
Розповісти про значущий вклад письменника в українську культуру — головна мета заходу.
Сергій Луденський, заступник директора департаменту молодіжної політики та національно патріотичного виховання ДМР: «По-перше, він має на меті винести постать письменника за межі бібліотек, за межі музеїв, і ознайомити мешканців міста з українським авторством саме прикладними методами. Мешканці міста можуть сфотографуватися на фотозонах, безпосередньо у кабінеті Олеся Гончара. І ми розпочали з вікторини. І я був здивований, що люди знають багато фактів про постать Олеся Терентійовича».
Для юних фанатів представлені ексклюзивні розмальовки, розроблені вихованцями дніпровського художнього гуртка. Юну художницю Анастасію надихнула збірка творів Олеся Гончара «Дядько Роман і золотокрилки». На створення розмальовки витратила 2 години.
Анастасія, учениця художнього гуртка: «Там є оповідання про цуцика, і мені дуже сподобалась ілюстрація до цього оповідання. Я розробила їх в електронному вигляді, завдяки графічному планшету та графічним програмам. Я хотіла зробити, щоб вона була чітка, щоб її було легко розмалювати. Розмальовкою хотіла приділити увагу тому, що треба проводити більше часу з родичами. Тому що такий у нас час важкий, і не знаєш, що буде завтра».
Наприкінці заходу учасникам подарували блокноти-розмальовки з цитатами Олеся Гончара.
Читайте також: У школах Дніпра почався набір першокласників