У Дніпрі в рамках акції «16 днів проти насильства» провели тренінг для жінок, які постраждали від домашнього насильства
З 25 листопада до 10 грудня в Україні проводять щорічну акцію «16 днів проти насильства». 26 листопада у Дніпрі влаштували соціально-психологічну сесію з елементами тренінгу для отримувачок послуг центру «Мамине щастя» — жінок з дітьми, які постраждали від насильства або перебувають у складних життєвих обставинах.
Лілія Слободяник до центру прибула з прифронтового села Курахівка Донецької області.
«Спочатку мене евакуювали до Запоріжжя, а вже потім — сюди. У складній ситуації, коли ані житла, ані роботи в мене не було, цей центр став порятунком. Завдяки підтримці фахівців я змогла оформити довідку ВПО, стати на облік у жіночу консультацію та отримати психологічну допомогу», – поділилася пані Лілія.
Центр «Мамине щастя» надає комплексну підтримку жінкам із дітьми віком від 0 до 18 років, які зазнали домашнього насильства, є вимушено переміщеними особами або перебувають у кризових ситуаціях. Зараз тут проживають 18 жінок і 18 дітей, 14 з яких – переселенці. За словами Марини Земенкової, директорки центру, жінки та діти на повному державному забезпеченні: «Кожна сім’я має окрему кімнату з усіма зручностями. Ми надаємо необхідні продукти раз на 10 днів, а також забезпечуємо постійну психологічну та соціальну підтримку. Максимальний термін перебування у центрі – 9 місяців».
Однією з тих, хто звернувся до центру по допомогу, стала і Зоя Жеребцова.
«Я взяла опіку над своїм рідним онуком. Ми самі з Донецької області, а евакуювала нас сюди опікунська рада. Цей центр дуже хороший, затишний, проживання безкоштовне і дуже добре, що з нами працюють психологи», — поділилася жінка.
Захід було організовано у співпраці з Міжнародним комітетом порятунку (IRC) в Україні. Тематична зустріч з елементами тренінгу мала на меті поліпшення психоемоційного стану жінок, допомогу у подоланні складних життєвих ситуацій і підготовку до самостійного життя.
«Ми прагнемо не лише підтримати жінок у цей важкий час, а й дати їм інструменти для боротьби з насильством у будь-яких його проявах. Наші партнери консультують їх щодо сервісів, до яких вони можуть звернутися після завершення перебування в центрі», – зазначила Оксана Білоусова, представниця департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради.
Додатково центр організовує групові та індивідуальні сесії психологічної підтримки, проводить психологічну роботу із дітьми. Якщо ви постраждали від домашнього насильства, не зволікайте – звертайтеся за коротким номером 102 або до «мобільної бригади соціально-психологічної допомоги»: (056) 785 73 60, (067) 200 40 62.
Якщо ви потребуєте допомоги, також можна звертатися до:
- Спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі: просп. П. Калнишевського, 55; тел. 068 806 23 50;
- Денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (з «кризовою кімнатою»): просп. С. Нігояна, 3; тел. 066 448 61 54, 067 200 25 66;
- Спеціалізованої служби «Телефон довіри»: 056 767 18 41, 067 200 80 35.
Читайте також: Молодь Дніпропетровщини перемогла у конкурсі освітніх проєктів з пізнавальною грою «Розумна Україна»