Цього літа для учасників проєкту «Університет третього віку» розпочали цикл безкоштовних екскурсій
Цього літа для учасників проєкту «Університет третього віку» розпочали цикл безкоштовних екскурсій. Різні екскурсійні маршрути – розмаїття квітів, кущів та дерев. Про особливості кожної відомо директору ботанічного саду одного з університетів міста. Влаштовувати корисне дозвілля планують регулярно.
«Територія саду була спочатку розбита за іншим принципом. Тобто на території тих чи інших секторів повинні були рости рослини того чи іншого регіону світу. Наприклад Західна Європа, Балкани, відповідно, Карпати».
Анатолій, директор ботанічного саду, розпочав цикл безкоштовних екскурсій для учасників проєкту «Університет третього віку». Він обрав сьогодні «тіньовий» маршрут екскурсії, щоб глядачкам не було занадто спекотно.
Анатолій Кабар, директор Ботанічного саду ДНУ, доцент кафедри фізіології та інтродукції рослин ДНУ імені Олеся Гончара: «На екскурсійному маршруті спостерігається понад, якщо я не помиляюсь, трьохсот видів рослин. Я, звісно, показую не всі, тому що є певний ліміт на час і люди, пробачте, але вони виморюються. Але я акцентую увагу саме на ті рослини, які є найбільш яскравими представниками нашої колекції. У нас ота єсть композиція. Тут рослина звичайна, курильський чай — також далекосхідний вид. Тут жасмін чагарниковий з жовтими квітами – настоящий жасмін, не чубушник, а саме жасмін, зверніть увагу».
Тамара Максименеко вже третій рік слухачка Університету третього віку. Записалася з метою покращити свою українську мову. Сьогодні в Дніпровському ботанічному саду – вперше.
Тамара Максименко, учасниця проєкту «Університет третього віку»: «Сталося так, що бувала я у Нікітському ботанічному саду, і неодноразово. Бувала в Київському ботанічному саду неодноразово, а у нашому, нашого університету, рідному, дніпровському — не була. І вирішила цю проблему ліквідувати».
Інша учасниця університету відвідала 22 країни світу та зізнається: до України завжди поверталася із захопленням. Екскурсія сподобалася.
Майя Нехороша, учасниця проєкту «Університет третього віку»: «Ну, я очень люблю туи, люблю сосны. Все деревья, которые я сегодня увидела, конечно, я не запомнила их названия, но они все вызывают восхищение красотой».
Екскурсії планують проводити на регулярній основі, аби кожен учасник багатотисячного проєкту мав змогу помилуватися різноманіттям видів рослин та квітів.
Вікторія Дерець, представниця департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міськради: «Я нагадую, це містяни “золотого” віку, жінки віком від 55 років та чоловіки віком від 60 років. Ми плануємо такі екскурсії зробити 3-4 в місяць, тобто кожної п’ятниці. Тобто, щоб це ввійшло в звичку, в корисну звичку – гуляти на свіжому повітрі в мальовничому місті серед наших містян».
Тож щоп’ятниці о десятій набиратимуть групи з 20 учасників для безкоштовної екскурсії. Продовжиться захід допоки дозволятиме тепла погода.