У Дніпрі стартував набір до перших класів: що потрібно мати та які документи необхідні
У Дніпрі розпочато набір до перших класів. У ліцеї № 102 планують відкрити один перший клас. Зараз активно готують малечу до школи, яка в них навчається у дошкільному підрозділі.
«Наша фішка полягає в тому, що у нас діти нашого дошкільного підрозділу всі йдуть до нас до першого класу. Зараз ми бачимо, що вже 15 діток бажає прийти до першого класу. Але будуть ще охочі», – поділилась директорка гімназії № 102 Ірина Бондаренко.
На сьогодні у 88 закладах освіти, де є укриття, навчаються близько 4 тис. дошкільнят, які отримують відповідні знання з підготовки до 1 класу. Також у 41 садочку, де немає укриттів, організовано освітній процес у групах короткотривалого перебування дітей.
«45 закладів дошкільної освіти організували інтегровані заняття у будівлях шкіл нашого міста. Але важливо, що з дітками працюють саме їхні вихователі, ті рідні, з якими вони звикли навчатися. При цьому у закладах загальної середньої освіти можуть проводитись окремі адаптаційні заняття. Це більше, ніж знайомство майбутніх першокласників з учителем, до якого вони прийдуть. Але розуміємо, що визначення і розподіл по класах буде здійснювати керівник школи відповідним наказом перед початком навчального року», – розповіла заступниця начальника управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Олена Яковенко, яка 24 квітня є черговою по місту.
Цьогоріч, як і торік, для батьків діятиме зручна система подання заяв до 1 класу. Таким чином всі документи можна подавати не тільки офлайн, а і в електронній формі. Ті батьки, які знаходяться за кордоном, можуть надати документи електронною поштою до закладу, в який планують віддати свою дитину. Переселенці, у яких відсутні документи, можуть подавати заяву до школи без надання зазначених документів. Але, якщо батьки не мають оригіналу свідоцтва про народження дитини, керівник закладу освіти повинен поінформувати органи опіки й піклування за місцем проживання дитини чи розташуванням і надалі цей документ їм допоможуть відновити.
Загалом батьки мають подати наступні документи:
- заява про зарахування;
- копія свідоцтва про народження дитини та оригінал;
- оригінал медичної довідки за формою № 086-1/о;
- «Карта профілактичних щеплень» за формою № 063/о;
- у разі наявності та за бажанням одного з батьків дитини до заяви про зарахування може додаватися оригінал або копія висновку ІРЦ про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.
Присутність дитини під час подання заяви про зарахування не є обов’язковою.
Також чергова по місту перевірила укриття у гімназії № 102. Воно розраховане на 230 місць.
«Це укриття забезпечене всім необхідним. Є місця для сидіння, вбиральні, вогнегасники, шанцевий інструмент тощо. Є аптечка та медичний працівник. Також є доступ до Wi-Fi, є цікаві дидактичні ігри, іграшки тощо», – додала Олена Яковенко.
Читайте також: Досліди на тваринах: як тестують косметику у Дніпрі
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2024/04/o_1hs8fkg07t195oij42qmou0b2c-900x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2024/04/o_1hs8fkg071890rvj14mtfj05n82a-900x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2024/04/o_1hs8fkg0716061rgf15i35j31hfp29-900x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2024/04/o_1hs8fkg07tm71jek1lg88qkov225-900x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2024/04/o_1hs8fkg0719ju1t9rrn1qio196h27-902x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2024/04/o_1hs8fkg071q7nct614cdk6f1unf24-900x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2024/04/o_1hs8fkg07vpn82l139gbu72b23-900x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2024/04/o_1hs8fkg076di17f6v1qptg14ci22-900x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2024/04/o_1hs8fkg0715ksnu11ihr18ds1k1b21-902x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2024/04/o_1hs8fkg071h6k1gkv2v61ni835820-900x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2024/04/o_1hs8fkg07nj5crd196j160fpad1v-900x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2024/04/o_1hs8fkg0714b410sbgg913b41j7l1u-900x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2024/04/o_1hs8fkg071cni1j5r182n1jdv1s051t-900x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2024/04/o_1hs8fkg071q151tqe411gpvdlm1s-900x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2024/04/o_1hs8fkg07qpd1iq52l81omg1a261r-902x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2024/04/o_1hs8fkg071l7a1j3q1jegq907nm1q-900x675.jpeg)