У Дніпрі спростили шляхи отримання роботи для переселенців
Щодня у Дніпрі працюють над тим, щоб переселенці могли працевлаштуватись без жодних перепон. Фахівців із зайнятості нині запрошують прямо у центри переселенців, щоб люди могли швидше знайти роботу. Співробітники інспекції з питань праці також всіляко допомагають біженцям з розстріляних українських міст зорієнтуватися у Дніпрі.
З початку бойових дій до Дніпровського міського центру зайнятості звернулися та отримали статус безробітного 720 людей. Один з них – Євгеній. Йому разом з сім’єю тиждень тому довелося покинути рідний Лисичанськ через російську агресію. Чоловік каже, працює електромонтером та дуже вдячний за можливість знайти роботу в новому місті.
Євген Анатолійович, переселенець з Лисичанська: “Нас приехало 5 человек сюда. Я забрал мать свою, бабушку, дочь свою забрал. Там, конечно, сильные обстрелы были. Почему мы уехали? В последний день там, где мать живет, там уже окна вылетели. Нет тепла, холодно. Связь пропадает, света нет, воды нет там уже больше месяца.
Ну, я приехал где-то неделю назад и сразу в телеграмм-канале нашел объявление, что на «Work Dnipro» можно разместить свою заявку. Я написал, и мне на следующий день уже позвонили на работу выходить”.
Більше 45 роботодавців вже звернулися до інспекції з питань зайнятості. Вони пропонують близько 400 вакансій. І щодня ця цифра росте, адже зараз є велика потреба у працівниках.
Марина Матлахова, начальниця відділу кадрів Дніпропетровського агрегатного заводу: “Нам нужны остро, и до войны и сейчас, станочники, наладчики станков. Сейчас возникла такая проблема – нам нужны конструктора, конструктора разные. Потому что, по определённым причинам, многие уехали, поэтому кадры нам нужны всегда. Электромонтеры нужны, нужны инженеры электронщики”.
Марина каже, на роботу можуть прийняти навіть людину без досвіду. Звертатися можна за номером на екрані.
Деякі роботодавці надають не тільки роботу, а й навіть житло.
Марина Матлахова, начальниця відділу кадрів Дніпропетровського агрегатного заводу: “По просьбе горсовета мы оборудовали помещение для временно перемещённых. Ну, если вдруг понадобится, у нас это есть. У нас есть бомбоубежище на тысячу человек, и у нас есть пару комнат в нашей гостинице, и остронуждающимся мы можем предоставить”.
Щоб інформувати людей, інспекція з питань праці постійно запрошує до центру переселенців фахівців із зайнятості.
Тетяна Янушкевич, начальниця інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міськради: “Очень многих волновал вопрос, что они фактически находились в трудовых отношениях с предприятиями, которые находятся на оккупированных территориях или предприятий этих уже на сегодняшний день нет. Люди сомневались в том, что у них есть право стать на учет в центр занятости, а также претендовать на какую-то работу или иметь возможность устроиться на другую работу. Исходя из этого, есть выход на сегодняшний день законодательный. Человек обращается в центр занятости, и эти люди, те, у которых трудовые отношения не прерваны, и пишут заявления, где просят считать их уволенными с такого-то числа с какого-то предприятия”.
Завдяки цій заяві, людина може стати на облік центру зайнятості та отримати грошову допомогу, а врешті – знайти роботу. До того ж роботодавці, які працевлаштували переселенців, можуть самі отримати грошову компенсацію.
Марина Балицька, начальниця відділу активної підтримки безробітних Дніпровського міського центру зайнятості: «Ми всі розуміємо, що людина, яка терміново виїхала з територій, де зараз проходять активні бойові дії, вона ще може не припинити свої трудові взаємовідносини з роботодавцем. І деякі питання в цьому є, у нас є порядок реєстрації таких громадян. Ми все їм розповідаємо, надаємо інформацію. Як звернутися можна особисто, як це можна зробити через додаток “ДІЯ”, реєстрація також можлива через додаток ДІЯ в центрі зайнятості”.
Центр зайнятості має свій офіційний сайт, де ви можете знайти всі актуальні вакансії з контактами роботодавців.
Або звернутись до них за телефонами, які зараз на екрані, для того, щоб отримати статус безробітного і знайти роботу.
Нещодавно інспекція з питань праці та зайнятості створила чат-бот у телеграмі, в якому можна одразу залишити заявку на працевлаштування, отримати консультацію та навіть перейти на польську платформу No Fluff Jobs для працевлаштування за кордоном.
Тетяна Янушкевич, начальниця інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міськради: “Возникла такая ситуация, что анкет шло огромное количество. И те люди, анкета которых не подошла работодателю, они сомневались, что их могут не устроить, переживали за это. Для того, чтобы ускорить контакт человека, который ищет работу, с работодателем, чтобы они между собой переговорили, лично пообщались, мы организовали телеграмм–канал, в которых указываются вакансии, работодатель, контактное лицо. И человек видит, что подходит он приблизительно под те требования, которые обозначены в этой вакансии – они напрямую звонят и договариваются”.
Представники центру зайнятості кажуть: зараз найбільш потрібні працівники у сфері послуг, робочі спеціальності, логісти, та фармацевти.