У Дніпрі слухачі Університету третього віку провели творчі читання
Підтримка поезією. Слухачі Університету третього віку провели творчі читання. Учасники соціального проєкту написали близько 50 віршів. З них обрали найкращі, і на спеціальному поетичному вечорі декларували поціновувачам. До речі, написані твори були тими слухачками, які до цього навіть і не говорили українською. А після повномасштабного вторгнення стали справжніми поціновувачами “солов’їної”.
“Війна звалилась нам на плечі зненацька.
Наче блискавка і грім.
І люди позбирали свої речі.
Куди іти? Як захистити дім?”
Проникливі строки крізь сльози читає Раїса Курінна. Цей вірш ще навіть не має назви. Жінка вперше у житті спробувала себе у поезії. І одразу українською.
Раїса Курінна, слухачка Університету третього віку: “Я пішла на розмовні курси, щоб навчитися розмовляти українскьою мовою. Мені це хотілося зробити. Стався переворот взагалі. Я приїхала додому і зрозуміла, що з мене повинна вийти якась біль, якийсь смуток. І я стала писати вірш, і у мене якось відразу склалися рифми”.
Війна сильно вплинула на особисті погляди і на відношення до України, говорять слухачі. Багато хто раніше і не замислювався про те, якою мовою вони говорять. Тепер же говорити українською — питання принципове та патріотичне. Саме тому для слухачів організували творчі читання авторської поезії.
Вікторія Дерець, представниця департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міськради: “Складається так, що немає жодної людини в нашій країні, кого б не зачепили ці страшні події, що зараз проходять. І тому вірші, котрі вони написали, вони справді йдуть від чистого серця. Це все є дуже болючим і пекучим для кожного з нас і для наших учасниць також”.
Творчі читання проходили в рамках конкурсу української патріотичної поезії “Україна в барвах слова”. Організатори отримали майже 50 авторських віршів. 12 кращіх отримали статус переможців, а їхні автори мали змогу їх декларувати під музичний супровід. У цьому допомогли студенти Дніпропетровської академії музики імені Глінки.
Анастасія Башмакова та Софія Пономаренко, музичний дует: “Тут студенти Університету третього віку читали свої вірші, а ми грали свої кавери на українські пісні. Ми так вирішили поєднати два формати творчості української культури — вірші та музику. Так, бо музика — це душа нашого народу українскього, і її відчуває кожен”.
Протягом авторських читань переможці отримали символічні подарунки, а потім усі разом учасники написали колективного вірша під назвою “Коли настане перемога”.