У Дніпрі провели роз’яснювальну роботу щодо утримання фасадів будівель
У Дніпрі серед власників, балансоутримувачів будівель проводять роз’яснювальну роботу щодо дотримання умов утримання фасадів будівель. Передусім, йдеться про ті забудови, що знаходяться в історичних ареалах міста. Для зручності містян розроблено спеціальні буклети, де прописано, як повинен виглядали фасад будівель, що не можна на ньому розміщувати тощо. Про це повідомляють у міськраді.
За словами головного художника Дніпра Сергія Білого, така інформаційна робота направлена передусім на те, щоб ті власники, підприємці, які планують ремонти фасадів, зробили усе правильно, з дотриманням усіх необхідних вимог. Тож і розробили такі буклети.
«Загалом зовнішній вигляд фасаду повинен відповідати його паспорту. У буклеті є посилання на паспорт фасаду тієї чи іншої будівлі, де власники можуть ознайомитися з тим, як він повинен виглядати. Там навіть прописано, у який колір можна фарбувати фасад, якщо планується його оновити», — розповів Сергій Білий.
До роз’яснювальної кампанії долучені й представники інспекції з питань благоустрою міської ради. Інспектори під час перевірки нагадують містянам про дотримання вимог утримання фасадів на підставі відповідного рішення виконкому міської ради (від 22.12.2020 № 1257 “Про затвердження умов опорядження та утримання фасадів будівель і споруд на території м. Дніпра в межах історичних ареалів і на об’єктах культурної спадщини”) та Правил благоустрою території Дніпра (від 27.11.2013 № 44/43).
За словами начальника сектору контролю опорядження фасадів інспекції з питань благоустрою міськради Дмитра Гомілка, Головне архітектурно-планувальне управління міськради розробляє паспорти фасадів у межах історичних ареалів і передає їх до інспекції для перевірки щодо відповідності.
«Певну роботу встигли провести ще на початку року, але від 24 лютого у зв’язку з повномасштабним вторгненням призупинили. Нині ж ми відновили цей напрямок і почали з інформаційно-роз’яснювальної роботи. Розроблено спеціальні флаєри. Відсканувавши спеціальний код за допомогою смартфона, кожен бажаючий може ознайомитися з візуалізацією того чи іншого будинку, як він має виглядати. Наші інспектори розповсюджують такі флаєри по будівлях і проводять серед власників, балансоутримувачів роз’яснювальні бесіди. Передусім звертаємо увагу на необхідність зняття кондиціонерних блоків чи переміщення їх на балкони, зняття ефірних чи супутникових антен. Також під час такої роботи фіксуємо багато невідповідностей щодо кольорової гами фасадів. Звісно, враховуючи складні часи, штрафи не виписуємо, але люди повинні розуміти і знати, що порушення при наступному ремонті мають бути усунені», – зазначив Дмитро Гомілко.
Читайте також: У Дніпрі на набережній ліквідували стихійне сміттєзвалище