У Дніпрі провели рейд по місцях незаконної вуличної торгівлі штучними квітами
На варті екологічної безпеки. Воєнний стан не став на заваді черговій перевірці діяльності стихійних продавців пластикових квітів та іншої ритуальної атрибутики у Дніпрі. Фахівці департаменту торгівлі та реклами Дніпровської міськради, спільно з колегами з комунального підприємства «Дніпровські активи» та департаментом екологічної безпеки, провели традиційний рейд на одному з ринків міста, в районі житломасиву 12-й квартал.
Щойно інспектори з’являються на ринку, продавці розбігаються хто куди. Ця жінка, помітивши уповноважену групу, намагається сховатися від відвертої розмови з ревізорами.
Продавчиня: «Я приберу…»
Перевіряючий: «Ніхто за вами ганятися не буде!»
Продавчиня: «Ви розумієте, я приберу. Заберіть камеру».
Перевіряючий: «Та немає камери, я йду сам».
Продавчиня: «Ну, я бачу, звичайно».
Перевіряючий: «Шановна!?»
Продавчиня: «Та, ну, не буду я».
Спостерігаючи за динамічною гонитвою, інші торговці штучними квітами намагаються швидко прибрати товар. Однак, порушення вже зафіксовані. Торгівля здійснюється незаконно.
Олександр Малишко, заступник директора департаменту торгівлі та реклами Дніпровської міськради: «Вулична торгівля на території міста Дніпра здійснюється лише на підставі договору, укладеного з комунальним підприємством «Дніпровські активи». А «Дніпровські активи», у свою чергу, не укладають зазначені договори з підприємствами, які мають на меті торгувати саме ритуальною атрибутикою, виготовленою з пластику».
Такі заходи покликані зменшити негативний вплив на навколишнє середовище.
Ярослав Крисько, заступник директора департаменту екологічної політики Дніпровської міськради: «Пластикова атрибутика, поминальна атрибутика, вона несе за собою неабияку загрозу і на атмосферне повітря, і на ґрунти, і на підземні води. Дуже швидко цей атрибут стає непотребом і перетворюється в сміття».
За словами Ярослава Криська, щороку на території Дніпра комунальні служби з кладовищ та звалищ вивозять близько сотні тонн такого сміття. Проблема в тому, що період розкладання цього непотребу від ста до п’яти сотень років. Втім, відмовлятися від небезпечної торгівлі на ринках не поспішають.
“Я мать-одиночка. У меня государство забрало пособие. Мне надо как-то жить на что-то? На работу устроиться невозможно, потому что берут только переселенцев”.
“Чому ви вирішили продавати саме штучні квіти, а не, наприклад, живі, на які обмеження немає?”
“Ну вот, вирішила!”
Інспектори офіційно запрошують жінку в приміщення профільного департаменту для складання адмінпротоколу. Штраф за порушення може сягати 1700 гривень. Проте, ревізори ще й проводять бесіду з продавчинею, мотивуючі порушницю таки торгувати за встановленими у місті правилами.
Едуард Єнакаєв, головний спеціаліст комунального підприємства «Дніпровські активи» Дніпровської міськради: «Роз’яснили, де ми знаходимося в даний час. Адже в нас була невелика реорганізація. Деякі люди, ще не всі, куди ми переїхали, і як можна подати заявку. Система спрощена. Можна подати заявку в електронному вигляді на електронну адресу, та по контактному телефону з договірним відділом всі деталі можна обговорити».
У департаменті екологічної політики кажуть: в поминальні дні небезпечній штучній продукції завжди можна знайти прийнятну альтернативу. Як то багаторазові підсвічники чи лампади. Або ж традиційний варіант – недорогі живі квіти, які не потрібно спалювати. Пластик же часто утилізують вогнем, особливо в сільській місцевості, коли штучні квіти не потрапляють на спеціалізовані звалища.
Ярослав Крисько, заступник директора департаменту екологічної політики Дніпровської міськради: «При спалювані цих відходів буквально у повітря потрапляють усі елементи забруднюючі таблиці Менделєєва. Площа діоксинового забруднення, радіус діоксинового забруднення, становить близько 20 кілометрів. Тому люди повинні думати і про своє здоров’я, і про здоров’я оточуючих їх людей».