У Дніпрі продовжують ліквідовувати безхазяйні відходи. Цього разу сміттєзвалище прибрали на ж/м Тополя-2
У Дніпрі ТПВ вивозить ТОВ «Екологія-Д». Вона застосовує 2 методи збирання – контейнерний та пакетний. У місті встановлено 7 500 контейнерів для сміття (27 — для ТПВ), автопарк становить 42 одиниці спецтехніки. У вересні 2024 року перевізник вивіз на полігон 1,5 тис. тонн відходів. По Дніпру негабаритні відходи щоденно прибирають до 10 бригад, а також регулярно проходять роботи з прибирання стихійних сміттєзвалищ.
«Вивезення негабаритного сміття, залишеного біля баків, входить до послуги офіційного перевізника — ТОВ «Екологія-Д». Це переважно відбувається щотижня. У разі перенакопичення — за заявкою мешканців. Хочемо нагадати, що опале листя та гілки не можна викидати у стандартні сміттєві баки, оскільки це може пошкодити контейнери та сміттєвози. Для них потрібно використовувати лише спеціально призначені контейнери», — зазначив Євген Байбуз, керівник екіпажів з вивезення негабаритних відходів ТОВ «Екологія-Д».
Директор департаменту екологічної політики Дніпровської міськради Олег Семенко нагадав про важливість своєчасно та у повному обсягу сплачувати послуги з вивезення сміття. Сьогодні, 23 жовтня, він черговий по місту.
«Ситуація з оплатою послуг вивезення відходів залишається складною. Борг населення становить близько 275 мільйонів гривень. Попри ці труднощі, ми продовжуємо працювати, щоб місто залишалося чистим», — каже Олег Семенко.
Для вивезення сміття, зібраного у пакети після толок, та недопущення тривалого його зберігання, потрібно заздалегідь надати інформацію до департаменту екологічної політики: дата проведення заходу; ПІБ контактної особи; місце розташування. Залишити заявку можна на електронну адресу – [email protected]. Телефон для довідок – 067-881-04-86.
У рамах чергування Олег Семенко проінспектував ліквідацію стихійного сміттєзвалища на ж/м Тополя-2. Роботи почались після звернення місцевих.
«Стихійними сміттєзвалищами вважаються безхазяйні відходи, оскільки неможливо визначити їхніх власників. З квітня ліквідовано вже 31 таке накопичення. До прибирання сміттєзвалища зазвичай залучають фронтальний навантажувач та декілька самоскидів, також за потреби прибирають уручну. На ліквідацію одного сміттєзвалища йде від одного дня до тижня (в залежності від обсягів). Ця проблема є системною. Ми вже прибирали звалище на Тополі-2 декілька місяців тому, але воно знову утворилося. Мешканцям міста потрібно розуміти, що комунальні служби щодня працюють над прибиранням таких звалищ, але лише спільними зусиллями ми зможемо зберегти Дніпро чистим», – зазначив черговий.
Щодо ліквідації сміттєзвалищ можна звертатися на Єдину гарячу лінію Дніпровської міської ради: 056-732-12-12, 095-732-12-12, 096-732-12-12, 073-732-12-12.
Читайте також: В Україні вакцинуватимуть від грипу прямо в аптеці: перша аптека отримала дозвіл.