У Дніпрі продовжують боротьбу з амброзією
Вересень — час активного цвітіння та плодоношення амброзії. Чхання, сльозоточивість очей, закладений ніс, головний біль — все це симптоми алергії через рослину. Кожного року вона приносить дискомфорт дніпрянам. Та комунальники воюють з амброзією, не покладаючи рук. На якому етапі війна з алергеном — далі у сюжеті.
На Байкальській вулиці через численні скарги містян тут проводять вже другий етап боротьби з амброзією.
«Телефонували на гарячі лінії Філатова, ОДА, депутатам, Кустовому. Після цього й почалися зрушення. Десь у червні почали тут косити і обробляти хімічними речовинами, які гарантують нам, що амброзії тут більше не буде», — розповідає Наталія Заремська, член садового товариства «Металург».
Ведуть боротьбу з алергеном вже дуже давно, але все було безрезультатним. Тож змінили тактику — використовують арго-хімічний состав.
«Застосовується препарат «Юнімаг», який звісно безпечний і для довкілля і для людей. Оскільки він є 4-го класу небезпеки. Проведенні відповідні дослідження.Іван Бондар, начальник відділу екологічної безпеки», — каже Іван Бондар, начальник відділу екологічної безпеки.
Цей поєдинок поділили на два етапи. В першому проводили покоси з червня по серпень на житлових масивах, біля будівель, дитячих садочків, шкіл та лікарень. Після виділення додаткових коштів – взялись за так звані зелені зони.
«Зараз амброзія знаходиться у фазі активного цвітіння і плодоношення. Так ми бачимо, зараз – ця амброзія виросла за декілька днів після покосів. Тому важливо дуже швидко обробляти амброзію препаратом, щоб вже зменшити цвітіння і плодоношення. На сьогодні ми проводимо останню ревізія сьогодні в кількох локаціях, де відбувається точковий контроль після першої обробки», — розказує Руслан Масненький, директор ТОВ «Зігрівай».
В наступному році проект планують продовжувати. Для цього вже виділили кошти.
«В наступному році, відповідно до програми з локалізації та ліквідації амброзії і полинолисної та інших карантинних рослин на території міста Дніпра, на період 2019-2023 років передбачено фінансування заходу до боротьби з амброзією агро-хімічним методом на суму 4 мільйона гривень», — пояснює Іван Бондар.
Загалом цього року амброзію виявили на території у вісімдесят дев’ять гектарів. У другому етапи боротьби обробили понад десять гектарів.