У Дніпрі продавали електронні сигарети та допоміжні засоби до них без ліцензії
У Дніпрі в одному з торговельних центрів на точці продавали електронні сигарети та допоміжні засоби до них без відповідної ліцензії. Було зафіксовано адміністративне порушення, поліція на місці склала протокол та вилучила товар без акцизу.
На одному з «острівців» у торговельному центрі ми зафіксували товар без акцизу, який знаходився у вільному продажі. Виявивши очевидне правопорушення, викликали поліцію. За пів години правоохоронці прибули на місце і попросили надати відповідні документи для продажу товару.
Продавчиня відмовилась їх продемонструвати та надавати будь-які покази. Ми ж дали свідчення щодо факту незаконного продажу товару. Тим часом продавчиня почала зачиняти всі шафи, у яких знаходився безакцизний товар. Працівники поліції вилучили рідини для «електронок», одноразові пристрої та інші незаконні товари.
Загальна частка безакцизного товару на українському ринку складає від 20 до 30%, розповідає економіст Євген Олейніков.
Євген Олейніков, економічний експерт: «Що існує певна мережа, організована певними людьми, і через цю мережу вже товар потрапляє у такий тіньовий роздріб. Викриття цих людей — це саме завдання правоохоронних силових структур.Чим краще вони виконують роботу, то менше обмежень доведеться вводити».
Олейніков пояснює: придбання безакцизного товару збагачує лише продавця. Натомість офіційний товар — це частка грошей у державному бюджеті, з якої виплачують зарплати й пенсії, ремонтують дороги та тримають фронт.
Шкода від таких сигарет є не лише для економіки країни, оскільки такі продукти можуть мати змінений склад, відповідно, й нанести додаткову шкоду для здоров’я.
Наталія Лобода, лікарка сімейної клініки «Геліос»: «Але, можливо, є такий у нас якийсь шанс, що якщо це акцизний товар, то склад, хоча б який прописаний на упаковці, відповідає».
Водночас нагадуємо, що продаж безакцизних електронних та звичайних сигарет – порушення закону. Воно тягне за собою накладення штрафів, які сягають від 6 до 23 тисяч гривень.
Читайте також: Алергія на амброзію: пік цвітіння, симптоми і методи лікування