У Дніпрі працює центр допомоги постраждалим від домашнього насильства
Фізичне, психологічне і сексуальне. Це про сімейне насильно, від якого щодня потерпають сотні дніпрян. Фахівці стверджують: самостійно впоратися неможливо, і пропонують свою допомогу. Куди звертатись, якщо вдома життя нестерпне?
Жінкам, дітям і навіть чоловікам. У Дніпрі надають повний спектр послуг постраждалим від домашнього насильства. Лише в кризову кімнату і Центрі соціальної підтримки дітей і сімей «Мамине щастя» заселили більше 60 постраждалих.
Анастасія Тищенко, директорка міського центру соціальних служб Дніпровської міськради: «Тут постраждалі особи можуть перебувати до 10 діб, з ними працюють фахівці соціальної роботи, з ними працюють психологи, у разі необхідності їх супроводжують до медичних закладів».
Тільки до Дніпровського міського центру соціальних служб звернулося більше півтори тисячі осіб. Обличчя люди не показують і спілкуються сам на сам із психологами.
А з правопорушниками працює поліція.
Дар’я Ткаченко, старша інспекторка протидії домашньому насильству: «Законодавством передбачено заходи протидії домашньому насильству. За звернення постраждалої особи співробітник поліції складає протокол за статтею 173\2 КК України про адміністративне правопорушення та направляє на розгляд у судовому порядку. Санкція статті передбачає штраф, громадські роботи від 30 до 40 годин, адміністративний арешт до 7 діб».
Особи, які зіткнулися з домашнім насильством, незалежно від статі можуть звертатися за телефонами, які ви бачите у сюжеті. Мобільні бригади здійснюють екстрене втручання і допомогу.