У Дніпрі працює центр для вимушених переселенців
Понад 5 місяців приймає вимушених переселенців з «гарячих точок» один з дніпровських центрів, який працює за підтримки «Благодійного фонду «Геннадія Гуфмана». Його мешканці покинули свої домівки через війну.
Пані Оксана приїхала до Дніпра з доньками — 10-річною Софійкою та 18-річною Марією. Тікали з Маріуполя, що на Донеччині. До останнього не хотіли залишати рідне місто, та коли жити там стало неможливо, змушені були перебратися до Дніпра. Тут знайшли прихисток у Центрі для вимушених переселенців, що від початку війни працює за підтримки «Благодійного фонду «Геннадія Гуфмана».
Пані Оксана, переселенка з Маріуполя: «Ми з дітьми дуже вдячні цьому центру соцзахисту за надане найнеобхідніше і добротні умови для проживання. Тут є все необхідне, добротне, якісне, тобто все, що потрібно людині, елементарне, на дуже гідному рівні надано. Дякуємо величезне співробітникам і взагалі місту та фонду благодійному «Генадія Гуфмана».
Старша донька Марія згадує, як було важко знайти тих, хто може допомогти виїхати з тимчасово окупованого Маріуполя.
Марія, переселенка з Маріуполя: “Обстановка розпалювалася з кожним днем все сильніше і сильніше. І просто, як мама сказала, – це щаслива випадковість була, що мої друзі прийшли і сказали, що “ми їдемо і є можливість”. Тоді була інформація, що відкрили “зелений коридор”, і він тривав уже день”.
Волонтерка Центру для вимушених переселенців Наталя розповідає: кожна людина, яка приїздить до Дніпра з територій, на яких ведуться бойові дії, несе своєю особливу історію. І дорослі, і діти, які перебувають тут, потребують не лише даху над головою, а й особистої уваги з боку співробітників центру.
Наталя Сутула, волонтерка Центру для вимушених переселенців: «Під час перебування в нашому центрі люди отримують все необхідне на перший період і на час перебування тут — це і гігієнічні засоби, і базові продукти харчування, а також дружня підтримка та спілкування».
З дня відкриття в центрі прийняли понад три тисячі переселенців. Людей забезпечили притулком та харчуванням, предметами першої необхідності, одягом та взуттям. І Центр продовжує свою роботу.