У Дніпрі піклуються про здоров’я людей поважного віку. Які заняття вони можуть відвідати безкоштовно
Рухаємося, щоб бути молодими. Так кажуть учасниці Університету третього віку, які відвідують безкоштовні заняття з аеробіки. Вони проходять у залі «Дніпровської політехніки» двічі на тиждень. Провідати активних жінок елегантного віку приїхав директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міськради Артем Нідєлько. Він сьогодні, 22 листопада, є черговим по місту.
«Наші учасники дуже полюбляють заняття в Університеті третього віку, і ми дуже цьому радіємо. Зазвичай вони просять ще більше спортивних занять, бо хочуть бути активними та зміцнювати організм. Аеробіка – це відносно новий напрям у нас, адже ввели його наприкінці минулого року. Зараз на заняття ходить близько 30 людей, і жодне вони не пропускають. Загалом УТВ пропонує 12 спортивних дисциплін. Серед них різні види руханок, скандинавська ходьба, черлідинг, аеробіка та східні танці. Усі групи зазвичай заповнені, і ми бачимо, що учасники отримують заряд енергії та мають позитивний настрій після тренувань», — зазначив Артем Нідєлько.
Віра Василівна почала займатися аеробікою відтоді, як цей напрям з’явився в Університеті третього віку. Каже, що у неї покращився не тільки фізичний стан, але й моральний.
«Мені аеробіка підіймає життєвий тонус, покращує фізичну активність. Завдяки цим тренуванням у мене навіть перестали хворіти коліна. Я йду звідси з піднесеним настроєм і будь-які життєві проблеми почала сприймати більш спокійно», — говорить Віра Жирікова, учасниця УТВ.
Як краще займатися аеробікою в такому поважному віці учасницям показує Алла Степанівна. Вона майстриня спорту з художньої гімнастики, інструкторка американської школи аеробіки. Тож має неабиякий досвід у цій справі.
«Я дивлюся за кожною ученицею, аби вправи виконувалися правильно. Головне, щоб ніхто не травмувався в нашому віці. Але важливо також і настрій, з яким учасниці приходять на заняття. Адже саме тоді тренування буде корисним для всього організму», — розповіла тренерка з аеробіки Алла Карпович.
Серед занять, що пропонують в УТВ, є також і лекції. Одну з таких сьогодні також відвідав черговий по місту.
«У нас вже вдруге запущено цикл лекцій зі здорового способу життя. Кожен цикл складається з 10 занять. Ці лекції завжди дуже популярні, збирається по 60 слухачів. Навіть сьогодні, попри тривогу та вибухи у місті, наші учасники все одно приїхали, аби дізнатися корисну для себе інформацію. Загалом ми також пропонуємо лекції з психології, правознавства та мінної безпеки, що дуже актуально в наш час», — додав черговий по місту.
Уже 4 роки на заняття до УТВ ходить пані Тамара. За цей час вже вивчила українську мову, опанувала комп’ютер, відвідувала різноманітні лекції та майстер-класи. Зараз жінка із задоволенням відвідує і цикл лекцій зі здорового способу життя.
«Тут багато корисної інформації, починаючи від того, як працюють усі наші органи і закінчуючи тим, як правильно приймати вітаміни, аби вони краще допомагали організму. Нам розповідають як жити так, щоб життя було якісне, щоб ми були здорові та активні. Загалом я вважаю, що всі заняття, які пропонують в УТВ, потрібно відвідувати, адже там багато всього цікавого. Також ми отримуємо тут спілкування, якого інколи вже не вистачає в нашому віці», — ділиться учасниця УТВ Тамара Максименко.
Лекції веде пан Сергій. Він педагог з 40-річним стажем і знає про здоров’я людей все. Найбільше уваги під час лекцій приділяє тому, як зберегти активність.
«Я не заперечую існування медицини, але вважаю, що кожна людина має жити так, аби не звертатися до лікарів. І як це робити, я розповідаю своїм учням. Треба звертати увагу на мінімальні сигнали від організму, вміти їх інтерпретувати та вирішувати ці проблеми. Крім того, я розповідаю, що в будь-якому віці варто бути активним та життєрадісним, адже саме це і покращує наше життя», — зазначив Сергій Кижаєв.
Лекції зі здорового способу життя проводяться щоп’ятниці у Центральній бібліотеці.
Аби записатися на цей цикл занять або дізнатися про інші, які пропонують людям поважного віку в УТВ, необхідно зателефонувати за номерами: (093) 134-46-69; (068) 753-71-71; (099) 607-56-97.
Також потрібно принести оригінал паспорта, пенсійного посвідчення (за наявності), ідентифікаційного номеру та довідки ВПО (у випадку з внутрішньо переміщеними особами) та заповнити заяву за адресою: вул. Старокозацька, 40-Б.
Наразі в Університеті третього віку вже більше ніж 16 тисяч учасників. З початку 2024 року до УТВ долучилися близько тисячі людей поважного віку.