У Дніпрі перевірили наявність договорів на вивіз сміття серед підприємців
Засмічення території поблизу контейнерного майданчику, наявність великогабаритного сміття, несанкціоноване накопичення побутових відходів. Стихійне сміттєзвалище по вул. Б.Хмельницького, 12 виникло через недотримання місцевими правил благоустрою і тривалий час залишалося без належного прибирання.
“Ми бачимо безвідповідальне ставлення до утилізації побутових відходів. Засмічення навколо баків — це результат низької культури поводження з відходами. Проблему необхідно постійно піднімати на рівні громади. Сподіваємось, що мешканці цього кварталу будуть відповідальніше ставитися до своїх обов’язків: викидати сміття лише у контейнери та своєчасно оформлювати заявки на вивезення негабаритних відходів,” — наголосила заступниця директора департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Ірина Козлова. 26 квітня вона є черговою по місту.
Відповідні служби вже наводять лад на території. Громада Дніпра вкотре закликає містян дотримуватися правил поводження з відходами і не залишати сміття біля контейнерів. Лише спільними зусиллями можна підтримувати чистоту рідного міста.
Чергова також перевірила суб’єкти господарювання щодо наявності договорів на вивезення твердих побутових відходів. Під час обстеження було виявлено, що частина підприємців працює без відповідних документів, а також встановлено використання контейнерів перевізника, який не має офіційного дозволу на обслуговування цієї території.
“Під час обстеження встановлено, що у частини підприємців договори на вивезення побутових відходів відсутні. За цим фактом було виписано приписи з вимогою надати договори протягом трьох днів. У разі невиконання буде складено відповідні протоколи. Окремі підприємці мали договори і власні контейнерні майданчики, що свідчить про відповідальне ставлення до питань благоустрою”, – коментує завідувачка сектором санітарного нагляду відділу екологічного контролю департаменту Наталія Бовкун.
За скидання будівельного сміття у контейнери для побутових відходів передбачена адміністративна відповідальність. Відповідно до статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення розмір штрафу становить:
- від 340 до 1360 гривень для фізичних осіб;
- від 850 до 1700 гривень для фізичних осіб-підприємців та посадових осіб юридичних осіб.
“Сподіваємося, що після перевірки кількість договорів збільшиться, або буде виявлено реальні причини перенавантаження контейнерних майданчиків,” — резюмувала Ірина Козлова.
Читайте також: Крим і молодь: візії стійкості, цінності згуртованості. У Молодіжному центрі Дніпра відбувся воркшоп





