У Дніпрі перейменували ЦІЛИЙ РАЙОН
Не АНД, а Нижньодніпровський район. Вулиць Каруни, Гіляровського та Богомаза у Дніпрі більше немає. Як дніпряни сприйняли нові назви та що про них думають у міській топонімічній комісії?
Район на лівому березі втратив першу частину назви. Дніпряни не розуміють доцільності цього рішення.
Дніпрянин Анатолій Бондар ділиться – незрозумілим є й те, чому міська та районна влада не брали участь у затвердженні нових назв: “На мою думку, перейменування це те, що має відбуватись в районі, це мають робити депутати міської ради. А не область має приймати це рішення”.
У цьому ж районі нові назви отримали ще 34 топоніми. Вулицю Богомаза замінили на Петра Полтави, Каруни – на Івана Нечуй-Левицького.
Активно перейменовувати вулиці у Дніпрі почали ще у 2015 році. Таким чином позбувалися радянських назв. Після повномасштабного вторгнення цей процес прискорився. За два з половиною роки місто перейменувало близько 480 топонімів. Цим займалась робоча група при міськраді. Однак останні зміни відбулись без їхньої участі.
“Я з подивом побачив, що обласна комісія масово, послідовно прибрала учасників другої світової війни, уроженців місто Дніпро або людей, які загинули в боях за місто Дніпро”, – каже історик, очільник робочої групи міської топонімічної комісії Валентин Старостін.
Історик зазначає – чимало нових назв викликали подив: “Я теж здивувався ще більше, тому що, звертаючи увагу на любий моєму серцю житловий масив Тополя, я помітив дивну річ: бульвар Платонова прибрано, вулицю Паршина прибрано, а вулиця Панікахі і провулок Джинчарадзе залишились. Тобто, за якими критеріями? Тобто, якщо вже вирішили прибирати все, то я б це якось зрозумів. Але за якими критеріями вирішили діяти в цьому випадку – я вже не розумію”.
Депутатський корпус Дніпровської міської ради анонсує звернення до обласної державної адміністрації з проханням внести зміни щодо останнього перейменування вулиць, провулків, площ, а також мостів, скверів та парків.
Всім дніпрянам, які не згодні з резонансним перейменуванням, пропонують звернутися до своїх районних адміністрацій.
Читайте також: Дніпряни ОБУРЕНІ! У місті перейменували майже півтори сотні об’єктів