У Дніпрі навчання у школах та закладах професійної освіти буде очним, за потреби – змішаним
У Дніпрі згідно з рішенням Дніпровської міської ради (від 24.07.2024 № 84/53) освітній процес 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти, які перебувають у підпорядкуванні управління освіти департаменту гуманітарної політики міськради, буде за очною формою навчання із застосуванням, за потреби, змішаного навчання (поєднання очної та дистанційної форм). Про це під час брифінгу 12 серпня повідомила заступниця начальника управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Світлана Клявченко.
«Режим роботи, розклад навчальних занять розроблятиметься керівниками закладів освіти з урахуванням чисельності учнів, які навчатимуться офлайн, та кількістю місць в найпростішому укритті для одночасного перебування учасників освітнього процесу. Якщо кількість посадкових місць в укритті менша, ніж учнів, то застосовуватиметься змішане навчання (поєднання навчання в очній та дистанційній формах у певній черговості: через день, через тиждень тощо) та/або змінність навчання. Учні початкових класів навчатимуться виключно у першу зміну. При цьому батьки учнів можуть обрати будь-яку з форм навчання своїх дітей: очну, індивідуальну (екстернат, сімейна, педагогічний патронаж) чи дистанційну. Залежно від поданих батьками заяв щодо форми навчання керівники закладів освіти розподілятимуть учнів по класах. Наповнюваність 1-4 класів – до 24 учнів, 5–11 класів – до 30 учнів. В умовах дії правового режиму воєнного стану наповнюваність дистанційних класів може бути вищою за вказану чисельність учнів», – розповіла Світлана Клявченко.
За її словами, на базі 37 закладів загальної середньої освіти буде спільно організовано освітній процес для учнів 41 закладу, де немає укриттів. Для учнів закладів без укриттів, які найбільш віддалені від базових закладів освіти, буде безкоштовно організовано підвезення до базової школи та у зворотному напрямку.
Представниця мерії також додала: «Нині підготовлено проєкт рішення щодо організації освітнього процесу в комунальних закладах дошкільної освіти, яким передбачено План розміщення здобувачів дошкільної освіти без укриттів для організації освітнього процесу. На сьогодні у місті вже 80 дитячих садочків із облаштованими найпростішими укриттями, у стані підготовки ще 20.
У Дніпрі працюють 154 комунальних заклади загальної середньої освіти та 177 закладів дошкільної освіти, в яких у 2024/2025 навчальному році здобуватимуть освіту близько 106 тисяч дітей.
Освітній процес у 2024/2025 навчальному році в закладах професійної (професійно-технічної) освіти так само буде в звичайному (очному), змішаному або дистанційному форматі відповідно до рішення обласної військової адміністрації.
«У цьому році за рахунок коштів бюджету Дніпровської міської територіальної громади профінансовано ремонти 8 найпростіших укриттів у 6 закладах професійної (професійно-технічної) освіти. Триває облаштування двох навчально-практичних центрів за напрямками: металургійний та будівельний. На базі КЗ «ПТУ № 2» ДМР у рамках взаємодії з ПАТ «Інтерпайп НТЗ» майже завершені роботи по створенню сучасного навчально-практичного центру «Майстерня верстатників» для підготовки кваліфікованих робітників за професією «Оператор верстатів ЧПК». Облаштування другого навчально-практичного центру на базі Дніпровського регіонального центру професійно-технічної освіти за будівельним напрямком виконується за рахунок субвенції з державного бюджету та за рахунок коштів міського бюджету на придбання обладнання. Також за рахунок коштів міського бюджету будуть фінансуватися ремонти приміщень (навчальні кабінети, майстерні, лабораторія тощо)», – підкреслила Оксана Салогуб, заступниця директора департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради.
Читайте також: У Дніпрі оголосили прийом документів на конкурс з отримання іменної стипендії міського голови активній молоді імені Олександра Поля