У Дніпрі на вулиці Курчатова активісти поклали квіти до сміттєвих баків
У Дніпрі на вулиці Курчатова активісти поклали квіти до сміттєвих баків – це відео виклав у соцмережі один з місцевих блогерів. Як з’ясувалося, зробили це, аби привернути увагу місцевої влади…
Руслан Власенко – блогер та велоактивіст. Пересувається велосипедом він вже майже десять років. Каже, – це його стиль життя. Саме відео Руслана на ютуб-каналі привернуло увагу міста до проблеми велоструктури.
Ми зустрілися з блогером, аби дізнатися у чому біль велосипедистів.
Руслан Власенко, блогер, велоактивіст: “Посеред цієї велодоріжки поставили сміттєві баки. І ми вирішили зробити таку акцію: привернути увагу міського управління до велоструктури. Що якщо робити, то треба долучати велосипедистів, щоб вони порадили як краще зробити”.
Привернути увагу, до слова, вдалось швидко. У міськраді повідомили: вже зреагували і вирішили проблему.
Анна Демиденко, начальниця відділу поводження з відходами управління комунальної екології Дніпровської міськради:
“Ці контейнери були вже встановлені деякий час на цій території. Але після того, як була змінена транспортна інфраструктура, були побудовані доріжки, надійшли звернення мешканців міста до нас – ми одразу вжили заходи для їх перенесення”.
Проте, декілька сміттєвих баків все ще на своєму місці. Їх лише поменшало. Під час нашої зустрічі з Русланом, три з шести стояли посеред велодоріжки.
Руслан Власенко, блогер, велоактивіст: “Як бачимо, сміттєві баки вже лишилися. Там частково вже прибрали, там немає баків. Але от тут ще вони є. Три баки лишились”.
Проте, не тільки контейнери обурили активістів. Неправильно припарковані авто теж заважають велосипедистам. Одного з таких автохамів ми побачили на іншому боці вулиці. Автівка на «аварійці», всередині сидить дитина. Водій за пів години так і не показався.
Руслан Власенко, блогер, велоактивіст: “Ми, саме велоактивісти Дніпра, вже багато разів звертались, казали: “Залучайте нас, коли ви будете робити велоструктуру – залучайте нас, щоб ми теж посприяли, сказали. Ми б одразу сказали, що от там ці баки не потрібні, там треба зробити не так, а ось так. Із того, що ми катаємось. Мені здається, ці дорожки робили люди, які не катаються на велосипедах і не розуміють як це робиться”.
В планах активістів – приєднатись до чергового слухання щодо велоструктури, аби спробувати змінити ситуацію. Нагадаємо, у грудні місяці дніпрянам анонсують план повноцінного розвитку магістральної веломережі. Для цього до Дніпра запросили фахівців, які успішно втілили подібні проекти у Києві, Івано-Франківську та Львові.
Читайте також: “ДніпроАзот” Коломойського переплатив за кисневі концентратори 12 мільйонів?