У Дніпрі на честь захисників неба перейменували вулицю
На честь захисників неба. Щодня ЗСУ в посиленому чергуванні захищають повітряний простір України. Це видно не тільки зі статистики генштабу — дніпряни і самі у повсякденному житті спостерігають за їхньою роботою. В місті вже не один рік змінюють назви вулиць, які так чи інакше нагадують про радянське минуле. Так одну з центральних вулиць міста вирішили назвати «Вартових неба».
Мар’ян Дюс служить у повітряному командуванні «Схід». За час великої війни цей підрозділ ліквідував чимало ворожих цілей. Цілодобово воїни неба захищають повітряний простір України. Їх роботу можна почути, коли містом лунає повітряна тривога.
Мар’ян Дюс, капелан 138-ї зенітної ракетної бригади: «Не з новин, а особисто бачу роботу кожного. І я думаю, що наше місто також відчуває роботу підрозділів повітряних сил, які цілодобово несуть чергування, які жертвують якимось своїм особистим життям, своїм особистим часом. Вони повністю віддаються для того, щоб наші містяни мали можливість жити в мирному, спокійному місті».
У Дніпрі на честь оборонців неба вирішили назвати одну з вулиць. Так, вулиця Бородинська тепер має назву «Вартових неба». За відповідне рішення проголосувала міськрада Дніпра.
Мар’ян каже, таке визнання для військовослужбовців повітряних сил дуже важливе та піднімає бойовий дух.
«Можливо, не кожен живе в Дніпрі, не кожен має відношення до цього міста, але буде знати, що десь в Дніпрі є вулиця, яка названа саме на їхню честь. Я думаю, що це навіть більш позитивно позначатиметься на їх роботі. Я думаю, що для кожного буде такий поштовх до подальшої кращої роботи», — каже він.
На таку ініціативу дніпряни реагують по-різному: хтось схвалює, інші досі переймаються щодо радянщини. Є й нейтральні думки.
Одна з основних ідей щодо зміни топонімів — відображення історії сучасної війни на мапі міста. Саме у цій площині в Дніпрі вже з’явилося багато нових назв на честь бригад ЗСУ, міст-героїв тощо.
Валентин Старостін, голова робочої групи топонімічної комісії Дніпра: «Насправді «Вартових неба» — ця назва пропонувалася досить давно, ще в середині минулого року. Тоді ж приблизно ми визначили, що це має бути вулиця Бородинська, яка одна з вулиць, що розташована в центрі міста. Тоді ж було розпочато процедуру вилучення вулиці Бородинська з переліку міської топонімічної спадщини, як вулиці, яка пов’язана з пропагандою і діями країни-агресора».
Перейменування вулиць у Дніпрі — вже традиція. Минулоріч було встановлено, що змінам підлягають 350 топонімів. Малими рішеннями на сесії міськради за 2022 рік перейменували понад 120 топонімів. Додався й новий закон.
Валентин Старостін, голова робочої групи топонімічної комісії Дніпра: «Цей закон передбачає в обов’язковому порядку прибирання всього того, що законом вже визначається, як пов’язане з державою-агресором, топоніміки міст, сіл, населених пунктів й навіть географічних назвах».
Закон підписаний Президентом, але в силу він вступить лише влітку. Ним передбачено дев’ятимісячний термін для зміни старих назв. Стати ініціатором перейменування своєї вулиці може кожен. Достатньо написати особисте чи колективне звернення до міського голови.
Валентин Старостін, голова робочої групи міської топонімічної комісії: «Далі це виноситься та входить у міськраду, вноситься у відповідний відділ головного архітектурно-планувального управління, у нас є адресний відділ. Далі саме цей відділ подає на комісію для розгляду робочої групи, комісії і далі вже на сесію».
Роботи з декомунізації у місті буде ще багато. Більшість вулиць не мають жодного стосунку до Дніпра та історії України.
Читайте також: У Дніпрі та області запрацювали нові ділянки з TruCAM