У Дніпрі лише за 5 місяців прибрали вже 27 стихійних сміттєзвалищ
У Дніпрі з квітня триває ліквідація стихійних сміттєзвалищ. За цей час прибрано 27. Сьогодні розчищали по вул. Гідропарковій. Звалище з гілок та іншого сміття утворилось через буревій. Прибрати його просили місцеві мешканці, тож співробітники ТОВ «Екологія-Д» оперативно стали до роботи. Проінспектувати хід робіт приїхав начальник управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Дніпровської міськради Ярослав Крисько. Сьогодні, 20 серпня, він черговий по місту.
«З квітня 2024-го з усіх районів міста вивезли близько 3 000 тонн непотребу. На локації зустрілись з місцевими мешканцями, проговорили проблеми. Вчергове закликаємо укладати договори на вивезення відходів з офіційним перевізником «Екологією-Д», стежити за санітарним станом прилеглих територій та своєчасно сплачувати послугу вивезення ТПВ. Сміттєзвалище на Гідропарковій ліквідували механічним засобом із залученням людських ресурсів. До прибирання було залучено грейфер та близько 15 комунальників», — зазначив Ярослав Крисько.
Щодо ліквідації стихійних сміттєзвалищ можна звертатися на Єдину гарячу лінію Дніпровської міськради: (056) 732-12-12, (095) 732-12-12, (096) 732-12-12, (073) 732-12-12.
Також під час чергування Ярослав Крисько перевірив підприємства на наявність договорів на вивезення твердих побутових відходів. Спеціалісти департаменту екологічної політики завітали до кількох підприємців по вул. Гідропарковій. З них 2 мали договори, інші — ні, за що і отримали припис. Вони мають 3 дні на виправлення ситуації. Якщо в цей термін вони не нададуть документи, їм загрожує штраф від 1 360 до 1 700 гривень.
«З початку року спеціалісти нашого департаменту вже провели низку інспектувань. Більшість приписів виконано — підприємці уклали договори на вивезення сміття. Наразі ми спостерігаємо позитивну динаміку із укладанням договорів, проте це не сумлінність громадян, а небажання отримати штрафи», — підсумував Ярослав Крисько.
Читайте також: Кешбек від держави: у “Дії” з’явиться нова функція