У Дніпрі люди здають кров, щоб допомогти пораненим
У воєнний час кожен українець намагається зробити свій внесок у спільну перемогу. Так, багато людей вирішують вперше стати донорами крові. Вони залишають заявки, проходять необхідне обстеження та спілкуються з лікарями.
Олена розповідає, її бабуся була почесним донором, здавала кров постійно до 80 років. Сама дівчина сьогодні здає вперше.
Олена, донорка крові: «Я вирішила здати кров, щоб допомогти армії, для бійців ЗСУ. Я вперше це роблю. У мене до того ж рідкісна група крові – друга негативна. Я подумала, що вона може стати потрібною».
Сьогодні в одній з лікарень міста проводять День донора. Багато тих, хто довгий час планував здати кров та все відкладав, сьогодні наважились на це.
Світлана, донорка крові: «Тіки дали добро, що буде. Я знайому медсестру тероризувала кожен день. Вона мені сказала, що так, дійсно буде, і я пішла. Вирішила хоть якось допомогти нашим військовим. І все. Я вважаю, що це обов’язок кожного громадянина України».
День донора у лікарні останнього разу проводили ще до пандемії Ковід-19. Медики сподіваються, що такі дні будуть проводити постійно.
Олена Селіна, лікарка-анестезіологиня: «Кров можна здавати здоровим людям від 18 до 60 років, які не мають хронічних захворювань, які не приймають в системі якісь ліки. Після 60 років уже, як правило, донорів ми не приймаємо. До 18 років – це ще діти вважаються. Діти теж не можуть бути донорами. І громадяни України».
До донації потрібно підготуватися — декілька днів додержуватися дієти, не вживати алкоголь. Щоб дізнатися про ваші протипоказання, необхідно поспілкуватися з терапевтом перед здачею крові.