У Дніпрі людям похилого віку допомагають опанувати інтернет: як записатися на заняття
У Дніпрі людей похилого віку навчають користуватися електронними сервісами, які спрощують життя та допомагають уникати черг в умовах карантину. Це “Кабінет мешканця”, мобільний навігаційний додаток WAZE, «Дія» та інше. Аби наглядно продемонструвати, як працюють сучасні інтернет-сервіси, у ситуаційному центрі пройшла онлайн-лекція для слухачів соціальних проектів «Університет третього віку» та табору «Золотий вік».
«Сьогоднішня тема лекції – «Електронна грамотність мешканців міста». Ми допомагаємо встановити застосунок «Дія», розповідаємо, як він працює, які послуги можна отримати. Зараз це дуже актуально, адже, враховуючи ситуацію з коронавірусом, краще оминати черг», – розповіла заступниця начальника відділу ЦНАП «Центральний» Наталя Тюлькіна.
Також під час лекції розповіли, як у додатку «Дія» подати заявку на отримання державної допомоги єПідтримка. Багато людей похилого віку взагалі не знають, як почати користуватися «Дією», поділилась головна спеціалістка відділу реєстрації актів цивільного стану «Лівобережний» управління реєстрації актів цивільного стану департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур ДМР Анна Скоріна:
«Ми починаємо з азів, розповідаємо, як завантажити додаток з Play Market, допомагаємо авторизуватися, розповідаємо, які банки-партнери існують для виплати державної підтримки».
Окрему увагу приділили «Кабінету мешканця», який існує у Дніпрі з 2019 року. На порталі можна перевірити, чи є ви в реєстрі мешканців, записати дитину до дитячого садочку, закладу дошкільної або загальної середньої освіти, отримати допомогу при народженні дитини або подати запит на отримання інформації із системи відеоспостереження міста Дніпра, розповіла начальниця відділу програмного забезпечення баз даних департаменту інформаційних технологій ДМР Анна Сурдіна:
«Щодо соціальних послуг, через Кабінет-мешканця можна подати заяву на поліпшення житлових умов, отримати субсидії, подати звернення на професійну реабілітацію особам з інвалідністю. Особи з вадами здоров’я І групи можуть замовити соціальне таксі та записатись до електронної черги в орган соціальної допомоги. Авторизація у “Кабінеті мешканця” проходить через BankID та за допомогою ЕЦП. Для людей з інвалідністю І групи працює спрощена система – за номером телефону».
Курси з підвищення комп’ютерної грамотності проводять і в міських територіальних центрах. Підопічних відділу денного перебування, які пройшли повний курс вакцинації проти коронавірусу, навчають користуватися комп’ютером, сервісами в інтернеті та сплачувати за комунальні послуги онлайн.
«Сучасне життя неможливо уявити без комп’ютерів, інтернету, тому важливо цьому вчити. Наші підопічні не хочуть відставати від своїх дітей, онуків, тож курси дійсно користуються попитом. Ми розповідаємо не лише про комп’ютери, але й про телефони та планшети. Заняття проходять щонайменше 2 рази на тиждень. Найчастіша проблема, з якою стикаються підопічні – забувають паролі, ми допомагаємо їх відновлювати», – поділилася начальниця відділу Міського територіального центру Світлана Біленко.
Все більше містян подають заявки на отримання субсидії в електронному вигляді, тож у терцентрах Дніпра вчать, як це робити, розповіла начальниця відділу Правобережного управління соціального захисту населення ДМР Світлана Вовк:
«Заяву та декларацію можливо надати до управління соцзахисту населення за місцем проживання або реєстрації, тобто це можна зробити особисто, надіслати поштою або за допомогою сервісу «Дія», через пункт «Заява для субсидії» та заповнити анкету».
Мешканці можуть звернутися до контакт-центру Дніпра або запросити відео з камер ситуаційного центру, це можна зробити на сайті https://hotline.dniprorada.gov.ua або за телефонами (056)732-12-12, (095)732-12-12, (096)732-12-12, (073)732-12-12, зазначив завідувач сектору аналітичного відділу підготовки IT-проєктів Артем Богдан:
«Ми розробляємо багато послуг для людей, аби вони в умовах карантину не виходили з дому, все робили онлайн. У контакт-центр люди можуть звернутись з якимось питанням, наприклад, повідомити про проблему у сфері ЖКГ, автошляхів, безпритульних тварин, тощо».