У Дніпрі лікують дівчинку, яку поранило під час обстрілу Нікополя
Від щільних ракетних обстрілів потерпає Нікополь та Нікопольській район. Загинули вже 4 людини, постраждали 14. На стаціонарному лікуванні зараз перебувають шестеро нікопольчан. Одна з них – Анастасія, яка приходить до тями в одній з дніпровських лікарень.
20 липня 15-річна Настя прокинулася вночі від вибухової хвилі — рашисти почали обстріл житлової вулиці Нікополя. Наступний вибух прийшовся прямо по її будинку.
Анастасія Нагай, постраждала від обстрілу: «Коли ми почали всі збиратися, то вдарило по нашому будинку, як тільки я встала з ліжка. Тоді був увесь будинок у пилюці, не можна було ніяк дихати. Я шукала собі повітря, двері забиті всі, стіни повиваливалися».
Батькам, дядькові, братові та Насті довелося рятуватися через вибиті стіни. Одну людину діставали з підвалу, адже підлога обвалилася. Того ж дня дівчину привезли до Дніпра. Тут поряд з нею завжди бабуся, яка підтримує онуку.
Тетяна Нагай, бабуся постраждалої: «Ну, ніхто не думав, що вони будуть бить по частному сектору, по домах. Всі ж думали, що б’ють по заводах. А вони почали тепер стрілять і по государствєнних домах. 12 домов розбили в одному мікрорайоні, розбили завод, розбили річпорт у Нікополі. Я дуже щаслива, що в мене остались живі діти».
Анастасія отримала поранення, найтяжчі з усіх членів родини. У неї в голові були уламки скла.
«Такий стан може зберігатися десь 3-5 днів. Головний біль, температура, нудота, запаморочення».
Станіслав, лікар-нейрохірург: «Дівчинку доставили 20 числа. Приблизно о п’ятій годині ранку. Травму отримала десь о другій годині ночі. Доставлена була швидкою медичною допомогою в середньому ступені тяжкості. Їй виконали первину допомогу за місцем мешкання. В нас їй було виконано хірургічну первину обробку ран і видалено фрагменти скла та маленькі фрагменти невідомі — то лі земля, то лі каміння».
З початку військової агресії росії медзаклади Дніпропетровщини прийняли вже 107 дітей.
Олексій Григорук, заступник директора департаменту охорони здоров’я Дніпровської обласної військової адміністрації: «На сьогодні залишається в стаціонарах 13 дітей. Стаціонарних дітей. На жаль, з усієї цієї цифри четверо дітей лікарі не змогли спасти. Четверо дітей загинуло. Зараз на реабілітацію відправлено вже 42 дитини в західні регіони нашої країни».
В своїй більшості діти отримують мінно-вибухові ураження та осколкові, як Настя. А медики міцно тримають свій фронт.