У Дніпрі коштом міського бюджету щороку закуповують інсулінові помпи для дітей
Простий прилад, який здатен врятувати життя. У Дніпрі коштом міського бюджету щороку закуповують інсулінові помпи для дітей, які хворіють на цукровий діабет. Чи краще помпа за шприц та чим загрожує коливання глюкози у дитини?
В одній з лікарень Дніпра встановлюють помпи дітям, які хворіють на цукровий діабет.
Софії 10 років, в неї діабет 1 типу. Прилад їй встановили 3 місяці тому.
Сергій, батько Софії: “З моменту появи цього інструменту дитина стала біль автономнішою, більш соціально пристосованою. Бо ми самі можемо вирішувати, коли нам приймати дози інсуліну, коли нам приймати їжу. Дитина може спокійно піти на тренування. І ми дуже вдячні, що у нас з’явився такий інструмент”.
Коливання глюкози у дітей може впливати на фізіологічні здібності, процес росту, статеве дозрівання та емоції.
Але чи встановлювати інсулінову помпу, мають вирішувати лікарі, судячи з аналізів пацієнта.
Вікторія, лікарка-ендокринолог: “Інсулінотерапія за допомогою інсулінової помпи – це альтернативний спосіб введення інсуліну, який дозволяє зробити терапію більш індивідуальною. Там кількість інсуліну дуже маленька, вона постійно поступає до організму дитини. І таким чином ми можемо зменшити коливання глюкози”.
За останні роки захворюваність дітей на цукровий діабет зросла на 10%. Найчастіше,виявляють діабет 1 типу, який зумовлений генетично. Тому люди змушені приймати інсулін все життя. Помпа полегшує цей процес. Комплект коштує приблизно 100 тисяч гривень.
Щороку з міського бюджету виділяють кошти на закупівлю таких приладів для дітей з цукровим діабетом.
Наталя Мороз, головна спеціалістка департаменту охорони здоров’я ДМР: “Усього було закуплено 54 помпи на загальну суму у 3,5 мільйона гривень. Починаючи з листопада 2022 року по теперішній час, встановлено 21 помпу”.
Читайте також: Як у Дніпрі працюють інклюзивно-ресурсні центри