У Дніпрі для дітей-переселенців провели майстерклас «Мистецтво переробки»
«Мистецтво переробки» — захід від молоді Дніпра, метою якого є довести дітям та молоді важливість переробки сміття та пластику. Особливо важливо показати, що завдяки переробці можна створювати справжні вироби мистецтва. Наприклад, браслети з бусин ручної роботи Олександра Гречки. Бусини – з переробленого пластику та кришечок.
Щороку людство виробляє мільйони тонн відходів. Із них на переробку йде лише 10% пластику. Щоб привернути увагу суспільства, молодь Дніпра організовує низку еко-заходів для дітей та молоді. Один з таких — «Мистецтво переробки», який проходив в день щорічної акції «Година землі». Як це відбувалось – дивіться далі.
«Година землі – щорічна міжнародна акція, яка була започаткована ще у 2007 році міжнародним фондом природи в Австалії»
В останню суботу березня по всьому світу на годину вимикають світло, щоб привернути увагу до проблем екології. Молодь Дніпра ініціювала в цей день захід для дітей ВПО —«Мистецтво переробки».
На захід запросили 15 дітей, серед яких і Софія. Дівчинка приїхала до Дніпра з міста Сєверодонецька на Луганщині.
«Я роблю браслетик. З намистинок, кришечок. Це зробили з кришечок, розплавили, остудили щось із ними зліпили — і вийшла формочка», — розповідає вона.
Дівчинка зі своїми друзями з шелтера робили браслети. Намистини в них зроблені з переробленого пластику, кришечок.
«Намистини зроблені всі вручну – це кришечки, це друге життя. Ще ми зробили коробочку – це третє життя, після кришечок, це відходи з намист переробляються в ось такі ящечки», — Орозповідає лександр Гречка, організатор станції переробки та сортування сміття «Underground Dnepr».
Поробки, створені дітьми, разом із їхніми малюнками відправлять військовим на передову.
«Ось наш готовий браслет, який ми зараз робимо. Цей браслет ми будемо відправляти на ЗСУ, як талісмани», — каже Олександр.
«Ми впевнені, що треба виховувати екосвідомість в українцях, ще з самого малечку, саме тому сьогодні, в день, коли проводиться міжнародна «Година землі», МЦД разом з МРД організували спільний захід «Мистецтво переробки», — каже Яна Тютяева, менеджерка Молодіжного центру Дніпра.
Молодіжний центр Дніпра продовжує активно залучати дніпровську молодь до вирішення екологічних проблем. Серед масштабних екологічних проектів – постійний збір макулатури на базі МЦД.
Читайте також: Станція сортування та переробки Underground разом з екосвідомими дніпрянами бореться із засміченням міста