У Дніпрі для боротьби з амброзією використовують екологічну речовину, яка не шкодить іншим рослинам і комахам
У Дніпрі для боротьби з амброзією використовують агрохімічний метод – екологічно безпечну речовину. Вона не шкодить іншим рослинам та комахам. Засіб використовують у Дніпрі з 2021 року. За цей час він добре себе зарекомендував.
«Було проведено багато досліджень цього препарату. Він має сертифікати безпеки для навколишнього середовища, ґрунту, комах тощо. Цього року обробка почалась у червні. Вже опрацьовано 14 гектарів. Наш департамент проінспектував результати обробки – показники дуже хороші. Там, де росла амброзія, – вона посохла, там, де тільки зароджувалась, — перетворилася на труху», — каже Тетяна Левачова, начальниця відділу екологічного контролю управління комунальної екології департаменту екологічної політики Дніпровської міськради.
З карантинними рослинами та травою у Дніпрі борються і підприємці. Відповідно до правил благоустрою вони мають її скошувати від головного фасада до лінії бордюрного каменю або пішохідної доріжки та на ширину свого приміщення. Якщо це тимчасова споруда, то прилегла територія становить 5 метрів по периметру або також до бордюрного каменю.
«Якщо підприємець ігнорує правила, спочатку інспекція видає припис на усунення порушення за певний термін, який залежить від площі території. Після цього інспектор повторно перевіряє. Якщо порушення не ліквідовано, складається протокол та направляється на адміністративну комісію. Штраф за подібне порушення — від 850 до 1 700 грн на розсуд адмінкомісії», — розповів Руслан Мороз, начальник інспекції з питань благоустрою Дніпровської міськради.
Відповідно до правил благоустрою висота декоративних газонів має бути не більше ніж 5 см, звичайні газони (переважна більшість по місту) – 10-15 см, та лучні газони, балки, лісостеп – до 25 см відповідно.
«В усіх парках та зелених зонах косять траву, поливають, вигрібають. Ці роботи проводять регулярно. Покіс є особливо важливим, адже це не лише боротьба з карантинними рослинами, а й полегшує утримання території. Адже мешканці подекуди після відпочинку залишають по собі сміття, його легше помітити та прибрати, коли трава скошена», — зазначив заступник директора з благоустрою КП «Міська інфраструктура» Дніпровської міськради Іван Яловий.
Читайте також: Цілодобовий лабораторний контроль: у Дніпрі щогодини стежать за якістю питної води. Вона відповідає санітарно-епідеміологічним нормам