У Дніпрі більше 4 тисяч людей поважного віку безкоштовно опанували смартфони та планшети в Університеті третього віку
Навчання, активне життя та спілкування з однолітками. У Дніпрі продовжує працювати безкоштовний проєкт для людей поважного віку. Університет третього віку створений у 2016 році за ініціативи міського голови Дніпра Бориса Філатова. За цей час вже більше 16 тисяч людей стали учасниками проєкту.
«Цей проєкт є віддушиною для багатьох людей поважного віку. Вони можуть дізнаватися щось нове на наших лекційних заняттях, наприклад, основи здорового способу життя чи правознавство. Також можуть покращити свої навички на практичних заняттях з вивчення мов або основ роботи зі смартфонами чи комп’ютерами. І, звісно, наші учасники можуть покращити своє здоров’я на спортивних заняттях. Ми пропонуємо 12 різних спортивних напрямків. Ще наші учасники з задоволенням відвідують концерти, театри та майстер-класи. Ми бачимо, що цей проєкт робить життя людей елегантного віку кращим і пишаємося тим, що можемо їм допомагати та підтримувати», – зазначив директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики ДМР Артем Нідєлько, який 8 грудня є черговим по місту.
Одне з найпопулярніших занять в Університеті третього віку – це основи роботи зі смартфонами та планшетами. За 8 років цей курс відвідало вже більше 4 тисяч слухачів. Наталія Василівна користується смартфоном вже декілька років. Проте, як дізналася про курси в УТВ, то вирішила записатися. Зізнається, що самостійно опанувати такого “звіра”, як смартфон, не змогла повністю.
«Я не знала, як користуватися мікрофоном, як утримувати дзвінки. Мені це було цікаво. А найголовніше – я хотіла вміти робити банківські перекази та оплачувати комунальні послуги. Також несподіванкою для мене стало те, що в телефоні є можливість навести камерою на якийсь невідомий предмет чи рослину, і тобі одразу видається інформація з інтернету про них. Мене дуже захоплюють ці нові знання», – ділиться враженнями учасниця УТВ Наталія Фонарьова.
Курс «Основи роботи зі смартфонами» складається з 5 занять. Кожне триває по півтори години, і за цей час люди поважного віку отримують базові навички користування смартфоном.
«Дуже часто люди поважного віку отримують смартфони у подарунок і взагалі не знають, що з ним робити. Тому ми докладно розповідаємо їм про можливості телефону, щоб вони могли спілкуватися з рідними і відчувати себе впевнено. На наших курсах ми навчаємо працювати з месенджерами, щось знайти в інтернеті, дзвонити, створити контакт у телефонній книзі. Ну тобто те, що може знадобитися їм щодня», – говорить викладач УТВ Олександр Мілютін.
Також черговий по місту Артем Нідєлько відвідав заняття з оздоровчої руханки. Заняття у парку Шевченка проводять тричі на тиждень – у понеділок, середу та неділю. Тренерка каже, що оздоровча руханка зміцює імунну систему, добре впливає на нервову, а також покращує опорно-рухову систему.
«Ми не лише виконуємо вправи, але й проговорюємо різні афірмації, щоб покращити свій розумовий та емоційний стан. Наші учасники під час кожного заняття отримують заряд бадьорості. Ми намагаємося внести в наше життя більше позитиву, тому ми полюбляємо різнокольорові шарфи, ми завжди намагаємося посміхатися. Весь рік ми займаємося на свіжому повітрі, тому що це теж сприятливо впливає на організм. Ми отримуємо енергію від землі, від повітря, сонця та води», – говорить тренерка з оздоровчої руханки Аліна Левицька.
Геннадію Олександровичу 78 років, і він єдиний чоловік, який ходить на оздоровчу руханку. Каже, що приємно знаходитися в оточенні жінок, проте хотів би, щоб і чоловіки приходили на ці заняття.
«Вже півтора роки, три рази на тиждень, я займаюсь руханкою і відчуваю себе здоровим. Також двічі на тиждень я відвідую скандинавську ходьбу у парку Глоби. Шкода, що дуже мало чоловіків в Університеті третього віку, мені інколи не вистачає чоловічого спілкування», – розповідає учасник УТВ Геннадій Хмелевський.
Ходить на оздоровчу руханку і пані Тетяна. Вона вже старожил в Університеті. Відвідує його з самого заснування.
«Коли я прийшла вперше на руханку, то мене дуже вразила наша тренерка Аліна. В неї просто неймовірна енергетика, від неї йде тепло та позитив. А з часом я відчула і позитивні зміни у своєму організмі. Я стала більш витривала, стала менше втомлюватися і рухатися стало набагато легше», – ділиться враженнями учасниця УТВ Тетяна Синенко.
Наразі оздоровчу руханку проводять на двох локаціях – у парку Шевченка та на спортивному майданчику на вул. Висоцького, 2.
Аби дізнатися, які ще заняття пропонують людям поважного віку, можна зателефонувати за номерами: (093) 134-46-69; (068) 753-71-71; (099) 607-56-97.
А щоб стати учасником Університету третього віку, необхідно принести оригінал паспорта, пенсійного посвідчення (за наявності), ідентифікаційного номеру та довідки ВПО (у випадку з внутрішньо переміщеними особами) та заповнити заяву за адресою: вул. Старокозацька, 40-Б.
Читайте також: Фахівці з Першотравенської громади приєдналися до тренінгів у Нідерландах