У 9-й лікарні Дніпра почали робити ПЛР-тести на COVID
Наразі вісім лікарень у Дніпрі виділені для лікування хворих на коронавірус. Серед них клінічна лікарня швидкої медичної допомоги та 6 дитяча клінічна лікарня. Разом ковід-відділення міста налічують 2170 ліжок, однак на стаціонарному лікуванні – 644 хворих на коронавірус. Наші журналісти бачили наповненість Міської клінічної лікарні №9. У ній же віднедавна почали робити ПЛР-тести.
Дніпровська лікарня №9 – одна з восьми, що ведуть боротьбу проти коронавірусної інфекції. Якщо рахувати від вересня минулого року, число пролікованих тут пацієнтів перевищує 3,5 тисячі.
Олена Фінкова, генеральна директорка Міської клінічної лікарні № 9: «На ранок, 8-му ранку, в лікарні знаходилось 79 осіб з ковід-пневмонією і 9 пацієнтів з підозрою, ждуть підтвердження». Майже 99% – це невакциновані пацієнти».
На території є пункт вакцинації. А тепер, із початком грудня, почала працювати спеціалізована лабораторія, яка проводить ПЛР тестування.
Олена Фінкова, генеральна директорка Міської клінічної лікарні № 9: «Вона передбачає обстеження матеріалу, взятого від пацієнтів з підозрою на ковід, і протягом 3-5 часів ми вже можемо мати відповідь, результати цього обстеження».
Лабораторія створена за рахунок міськбюджету. Необхідні аналізатори отримали ще п’ять лікарень.
Тетяна Прибиток, начальниця відділу з питань спеціалізованої медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міськради: «ПЛР-діагностика – це основне в діагностиці Ковід-19. За кошти міського бюджету було закуплено для шести лікарень міста 10 апаратів ПЛР на суму загальну 1 млн 700 тис грн. І витратних матеріалів для роботи на цих апаратах на суму 5 млн 200 тис грн».
Прийом хворих з підозрою на Ковід-19 відбувається у терапевтичній оглядовій.
«Тут ми оглядаємо пацієнтів, проводимо швидкий тест на Ковід. Тут у нас знаходиться палата інтенсивної терапії, де самим найтяжчим хворим ми проводимо обстеження».
Один з найважливіших етапів – комп’ютерна томографія легень.
Ірина Гусєва лікар-рентгеноло: “«Лаборант в данный момент выполняет КТ исследование легких, что является золотым стандартом для диагностики степени поражения легких при ковидной инфекции, при ковидной пневмонии. И благодаря КТ, можно оценить степень пораженной половины и здоровой».
Паралельно у місті працюють 12 центрів масової вакцинації та 34 окремих пункти щеплення. А медики щоразу закликають вжити заходів поза дверима лікарень.