ТЦК, ЦНАП або “РЕЗЕРВ+”: Як запрацював новий закон про мобілізацію?
З 18 травня набув чинності закон про мобілізацію. Це означає що у чоловіків від 18 до 60 років є 60 днів, тобто до 16 липня, щоб оновити свої облікові дані. Зробити це можна трьома шляхами. Офлайн у цнапі або ТЦК, та онлайн через електронний кабінет. Чи почали дніпряни оновлювати свої дані та яким способом?
«Звичайно, оновив дані через “Резерв+”», – відповів дніпрянин.
«Ще ні, але планую через “Резерв+”», – відповів перехожий на вулиці.
«Так, оновив через “Резерв+”», – відповів місцевий.
І ще понад 415 тисяч українців оновили свої дані за перші 3 дні у застосунку “Резерв+”, за даними Міноборони.
Запрацював мобільний додаток 18 травня і підходить для військовозобов’язаних, призовників та резервістів. Під час оновлення даних направлення на ВЛК видаватися не буде, воно може бути виписане у разі потреби згодом.
«Після оновлення даних у застосунку ви зможете побачити інформацію з реєстру “Оберіг” щодо себе, якщо людина має статус непридатного і виключена з військового обліку, то їй не потрібно оновлювати дані», — повідомив Дмитро Лазуткін, речник Міноборони.
А через місяць у застосунку з’явиться QR-код, який показуватиме інформацію про ваш статус.
Оновити дані можна офлайн у ЦНАПІ. Якщо система не перевантажена, то процедура займає близько 5 хвилин.
«Людина звертається до адміністратора, адміністратор заходить в застосунок наш “Дія”, в якому ми працюємо, в якому нам надані доступи, заповнює заяву і чекає на формування витягу, якщо у людини дані всі підтягуються, йому формується витяг про актуалізацію даних з реєстру», – розповіла Юлія Лєднєва, заступниця начальника відділу ЦНАПу Дніпра «Я – Ветеран».
У центрі надання послуг не видають направлення на проходження ВЛК, а лише оновлюють дані.
«Ми нічого такого не надаємо, ми тільки отримуємо витяг, надаємо людині, а потім вже людина буде отримувати повідомлення окремо від ТЦК для звернення до них і проходження ВЛК», – повідомила Юлія Лєднєва.
Напередодні 18 травня у соцмережах було багато інформації про так звані облави та посилення роботи ТЦК з інших областей. Та все це – фейки, заявили у центрі комплектування.
Джерело цього фейку — російські пропагандистськи ресурси, які намагаються розігнати чергову брехню. Жодних «посилень» особовим складом з інших ТЦК у Дніпропетровській, Запорізькій та інших областях у районі відповідальності не відбувається і не планується.
Подібна паніка спричинила агресію у бік працівників ТЦК. Так, у Синельниковому чоловік напав із ножем на військовослужбовця. Мешканцю повідомлено про підозру у замаху на умисне вбивство.
Та оновити облікові дані мають всі. І якщо в реєстрі немає інформації про людину, тоді необхідно звернутись до ТЦК та СП.
«Обов’язково людина з собою приносить паспорт, ідентифікаційний код. І якщо в людини є вже військово-обліковий документ (військовий квиток), то, звісно, і військовий квиток з собою. Якщо є якісь довідки, це теж обов’язково з собою треба мати», – пояснила Олена Кузіна начальниця служби зв’язків з громадськістю Дніпропетровського обласного ТЦК.
У ТЦК при оновлені даних, окрім витягу з реєстру буде і позначка у військовому квитку. Якщо військовозобовʼязаний не оновить свої дані до 16 липня, то у нього буде можливість зробити це й пізніше, однак доведеться сплатити штраф – 5100 грн.
Читайте також: 23 атаки дронами і 4 артилерійські обстріли, є постраждалий: цілий день під ворожим ударом Нікопольщина