Цирк VS ЗСУ: кого бронює Мінкульт?
Критично важливий цирк. Новий скандал викликав наказ Мінкульту. За цим рішенням, артисти одержують право на бронювання від мобілізації. Потрапили під гарячу руку і самі циркачі. Як вирішуватимуть питання справедливої мобілізації та що кажуть працівники цирку?
Шквал критики у мережі викликав наказ Мінкульту. Сім цирків України визнали критично важливими підприємствами. Серед них і Дніпровський. Працівники культури вважають такий «хейт» у їхній бік необґрунтований.
“Це повний, будем так казать маразм, повна неправда, такого не те що по телебаченню, такого навіть за кулісами не можна озвучувати. Це зовсім різні речі”, – каже генеральний директор, художній керівник ДП «Дніпровський Державний цирк» Віктор Шабатько.
Висловився з цього приводу і екс-командир полку АЗОВ Максим Жорін. Та запропонував зняти частину нардепів з бронювання, або перевести їх, так би мовити, в більш підходящу структуру. Верховну Раду порівняли з цирком й інші дописувачі.
“Люди чомусь прирівнюють Верховну Раду до цирку, депутатів до клоунів. Хоча клоуном щоб стати, це є професія, це треба вчитися, це не так просто. Таке порівняння якесь неправильне, несправедливе”, – розповідає Шабатько.
Експерти кажуть, що такий порядок бронювання працює вже давно. Питання ж справедливої мобілізації треба вирішувати глобальніше. Адже у списку є інші підприємства: футбольні клуби, телемарафон, опера, театри тощо.
“Якщо зі 179 осіб, я не пам’ятаю якого саме державного цирку, забронювали лише там менше 10 відсотків, і по факту це там десь 7 людей, це не дуже велика цифра. От з іншого боку мені не зрозуміло як саме з точки зору економіки цирки критично важливі”, – коментує політичний аналітик Олександр Кондратенко.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабмін найближчим часом розгляне це питання.
“Одним з ключових питань в цьому напрямку є справедливе бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств, які є дійсно критично важливі.Тут не має бути жодних спекуляцій і маніпуляцій, тому даю доручення профільним міністерствам найближчим часом внести оновлену, більш справедливу постанову про бронювання та визначити вичерпний перелік об’єктів підприємств критичної інфраструктури”, – пояснює прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль.
В Мінкульті пояснили, порядок бронювання затверджений Кабінетом міністрів. Тож, саме в уряді визначали кому надавати такий статус.
Культура та медіа критично важливі державі – додали в міністерстві. Нині статус заброньованих по всій країні отримали 1150 працівників сфери культури та близько 700 медійників.
Читайте також: Ціни на шоколад б’ють рекорди: що кажуть кондитери?