«Ця алея для мене, як віддушина. Необхідно шанувати пам’ять загиблих та завжди пам’ятати їх»,— мати захисника про оновлення проєкту «Історії Героїв» у Дніпрі
У Дніпрі у Новокодацькому районі відкрили нову частину проєкту «Історії Героїв». Світлини та історії життя полеглих захисників України на алеї змінюють вже втретє. На 12 триграних конструкціях 36 історій героїв, які жили у Новокодацькому районі та віддали своє життя за свободу України. Серед них і Олександр Горякін.
«У серпні 2022 року Саша добровільно пішов воювати. Я хворіла тоді і просила його не йти, але він відповів: «Мамо, я інакше не можу. Я хочу, щоб мир був в Україні». 2 місяці він був на навчанні, а потім сказав, що в Умані охороняє машини. Жодних фото не присилав, казав, що не можна. 2 січня 2023 року я отримала від нього повідомлення: «Доброго ранку. Мирного неба». Це останнє смс від нього. 9 січня мені повідомили, що 3 числа він загинув в районі Соледару. Так я і дізналася, що син приховував від мене, що весь час знаходився в гарячих точках. Не хотів, аби я хвилювалася», – розповідає мати загиблого військовослужбовця Зоя Горякіна.
Олександра Горякіна посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня та нагрудним знаком «Шлях честі».
«Ця алея для мене, як віддушина. На Краснопільське кладовище не завжди виходить поїхати, то приходжу сюди до сина. Вважаю, що кожен дніпрянин має прийти сюди, прочитати історію життя на банері та зрозуміти, що війна триває, гинуть люди. Тож необхідно шанувати пам’ять загиблих та завжди пам’ятати їх. Вони живуть, доки живе пам’ять про них», – додала Зоя Горякіна.
Алею Героїв у Новокодацькому районі відкрили наприкінці 2024 року за ініціативи родин загиблих військовослужбовців.
«Алея розвивається. Ми допомогли встановити тут українські прапори та прапори бригад. На прохання членів родин ми встановили тут великий флагшток, постійно слідкуємо за станом алеї, прибираємо. Зараз у нас триває активне обговорення концепції розвитку алеї та встановлення меморіалу. Родичі хочуть, аби тут були дві конструкції: комбатанський хрест та великий меморіал. На нього родини самостійно збирали кошти, а також допомагали волонтери. Зараз йде погодження з головним архітектором міста», – говорить голова адміністрації Новокодацького району Олег Денисенко.
Наразі у Дніпрі існує дві алеї пам’яті загиблим захисникам України – у Новокодацькому районі та у сквері Героїв.
«За підтримки міського голови Бориса Філатова у найближчий час ми відкриємо алею у Амур-Нижньодніпровському районі та Шевченківському. Плануємо створення подібних алей героїв у всіх районах Дніпра. Це необхідно для того, аби не лише побратими та члени родин загиблих пам’ятали героїв, які віддали своє життя за нашу країну, а щоб і суспільство зрозуміло, що ще нічого не закінчилося, війна триває. Попереду ще багато бойових дій і все залежить від нас, від українців, від наших рішень, зусиль та сил, які ми докладаємо до нашої спільної перемоги», – зазначив начальник управління ветеранської політики Дніпровської міськради Антон Малий.
Кожен банер оснащений QR-кодом, який веде на сайт memory.dp.ua. Там можна знайти детальну інформацію про героїв Дніпра, які віддали своє життя за незалежність України.
Запропонувати історію полеглого захисника України, аби її розмістили на алеї героїв, можна за телефоном управління ветеранської політики Дніпровської міської ради – 098 948 63 31.
Читайте також: Аби заощадити бюджетні кошти. У Дніпрі КП «Дніпроводоканал» власними силами реконструює водомережу в АНД районі





