«Це не просто реконструкція приміщення, це крок до сучасної системи водопідготовки», — директор «Дніпроводоканалу»
Дніпро модернізує системи водопостачання для мешканців лівобережжя. Реконструкція триває одразу на двох важливих об`єктах — магістральному водогоні по вулиці Сонячна Набережна та на водопровідно-насосній станції «Ігрень».
Ремонтні роботи на ділянці водогону, що забезпечує подачу води до житлових масивів Сонячний, Придніпровськ та частини Амур-Нижньодніпровського району, перевірив директор КП «Дніпроводоканал» Анатолій Сагач. Він 14 липня чергує містом.
«Водогін завдовжки понад кілометр і діаметром 1200 мм ми вже на 100 % демонтували. Зараз тривають додаткові роботи з організації пішохідної дороги, укріплення бокових частин, монтажу труб. Змонтовано близько 70 % трубопроводу, очищено 80 % ділянки, встановлено 60% опор. Підготовка до монтажу останньої ділянки, близько 350 метрів, на фініші. До нового року подамо чисту питну воду жителям», — розповів директор ПП «Нова» Богдан Водолажченко.
«Ми контролюємо якість на кожному етапі. Це один із найважливіших проєктів для міста, адже він забезпечить стабільне водопостачання для мешканців частини лівобережжя та дозволить мінімізувати аварії, які траплялися через зношеність старих мереж. Ми повністю замінюємо труби протяжністю близько 1 км. Уже завершили демонтаж сталевого трубопроводу діаметром 1000–1200 мм, проклали нові поліетиленові труби діаметром 630 мм та 315 мм загальною довжиною 1080 м. Виготовили та встановили 610 опор, відновили 730 м² бетонних конструкцій колектору, шість аварійних скидних трубопроводів, а також 420 метрів благоустрою парапету набережної. Триває підготовка до перепідключення трубопроводу та заміни засувки біля Мерефо-Херсонського мосту, а також врізка споживачів у нову систему та благоустрій зеленої зони набережної», — зазначив Анатолій Сагач.
Черговий перевірив і хід реконструкції хлораторної будівлі на водопровідно-насосній станції «Ігрень».
Проєкт вартістю 27,76 млн грн розроблений у 2021 році й має на меті заміну небезпечної технології знезараження води скрапленим хлором на сучасну — з використанням безпечного низькоконцентрованого гіпохлориту натрію (0,7–0,8%). Роботи ведуть без зупинки технологічного процесу.
«Продуктивність нового цеху становитиме 1 кг активного хлору на годину (8,74 т/рік). Новий реагент IV класу небезпеки не лише відповідає усім санітарним нормам, а й не створює загроз для здоров’я або довкілля. Паралельно на станції впроваджують заходи з енергоефективності: встановили дизель-генератори для резервного живлення хлораторної та насосного обладнання, два частотні перетворювачі потужністю 75 кВт для насосів та провели утеплення будівлі», — каже начальник водопровідно-насосних станцій КП «Дніпроводоканал» Олександр Калниш.
Водопровідна насосна станція «Ігрень» забезпечує водопостачання понад 90 тисяч мешканців Самарського району, медичні заклади та школи.
«Станція приймає воду від Ломівської НФС та Аульського водоводу, додатково її хлорує і подає споживачам. Через значну відстань до станції (понад 20 км) виникає потреба у повторному хлоруванні для дотримання санітарних норм. Це не просто реконструкція приміщення, це крок до безпечнішої, екологічнішої та сучасної системи водопідготовки», — підсумував Анатолій Сагач.
- o 1j04fbrg454616dgoabnecsm13t
- o 1j04fbrg51cjk1pu419i015gs4n747
- o 1j04fbrg513uj1soh11og7eso8t40
- o 1j04fbrg51q3i1d63on01nm717rm4d
- o 1j04fbrg5132r1ttsnr2js2e7g4c