Трагедія українського села: у Дніпрі відкрили виставку графічних робіт
Виставка мовою книжкової графіки. У Центральній міській бібліотеці продемонстрували картини, які зображують життя українських селян у 1920-1930-х роках. Її особливість – це відтворені графічно спогади реальних людей, які жили в ті часи.
Виставку графічних робіт про часи Голодомору відкрили у міській центральній бібліотеці. Кожне зображення відповідає справжнім спогадам українців, які пережили цю трагедію.
Лілія Богачева, директорка Музею спротиву Голодомору: «Особливість цих робіт, що кожна робота – вона зроблена до певного спогаду, про який йдеться в книжці. Тобто ці роботи чітко були відпрацьовані з істориками на предмет відповідності саме тому часу і тій території, тому регіону, де це все відбувалося».
Віра Аннусова почала збирати людські спогади з тих часів, коли про подібне ще було заборонено говорити. Її письмова колекція нараховує понад пів тисячі робіт.
Віра Аннусова, методистка Музею спротиву Голодомору: «Коли я стала вчителем, теж зайнялася краєзнавчою роботою, то, приходячи в село, я просила надати мені адреси людей, старших 80-ти. Коли ти приходиш до старенької бабусі або дідуся щиро відкритий душею, то вони тобі як на духу розкажуть про все».
За спогадами, зібраними Вірою, художниця Юлія Лисенко у точності відтворила життя людей у 20-30 роки минулого століття. Для неї – це перший досвід роботи з книжковою графікою. На створення робіт пішло вісім місяців.
Юлія Лисенко, художниця: «Спочатку я поспілкувалася з пані Вірою. Вона мені багато чого розповіла – те, що було не дописано у тексті. Також я склала план та вибрала такі моменти, які, на мою думку, більш яскраво відображають, що пережили люди».
Виставка працюватиме два тижні у Центральній міській бібліотеці. Далі графічні роботи перейдуть у Музей спротиву Голодомору.