Свідоме електроспоживання: у дніпровських будинках ОСББ/ЖБК встановлюють систему дистанційного знеструмлення
У Дніпрі вперше в Україні почали впроваджувати пілотний проєкт щодо дистанційного знеструмлення будинків. Йдеться про ті будинки ОСББ/ЖБК, де ніколи не вимикають світло, оскільки вони під’єднані до тієї мережі, від якої живляться різні об’єкти критичної інфраструктури (лікарня, котельня, теплопункт, насосна станція тощо).
«Порадилися з головами правління і запропонували вихід. Аби уникнути можливих перевантажень на лінії чи аварійних ситуацій, голови правління зголосилися самостійно обмежувати електроспоживання за графіком у своїх будинках. Для цього міська влада розробила пілотний проєкт — механізм, який дозволяє дистанційно через застосунок у телефоні визначати час вимкнення того чи іншого будинку під час стрибків напруги, аварійних ситуацій тощо. Голови правління, які знають, що в їхньому будинку не вимикають світло, можуть теж звернутися до нашого департаменту. Проведемо відповідне обстеження і встановимо дистанційну систему управління електропостачанням у будинку. Встановлюється спеціальний контактор і до нього під’єднуються різні модулі управління», — розповів начальник відділу організаційної роботи департаменту з питань самоорганізації населення міської ради Владислав Макарець.
Він також додав: «На сьогодні встановити згадану систему зголосилися кілька десятків будинків ОСББ/ЖБК. Це свідчить про свідоме ставлення до електроспоживання. В усякому разі, якщо такі будинки, які підключені до такої ж мережі, що й критична інфраструктура, багато споживають електроенергії і йде перенавантаження, рано чи пізно енергопостачальна компанія їх переключить.
Звернутися до департаменту щодо встановлення системи самостійного дистанційного знеструмлення будинку ОСББ/ЖБК можна за адресою: вул. Воскресенська, 21-А , тел.: 063-340-94-77».
Читайте також: Дрони, радіостанції та інше устаткування: Дніпро продовжує забезпечувати технікою бійців на передовій
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2023/02/o_1go6882f2cn8j5e148n120r41ov0-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2023/02/o_1go6882f2173u1tpc11lj1v6310kpv1-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2023/02/o_1go6882f18t3ote1b7om4d1t1puq-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2023/02/o_1go6882f21eupah0t8o21tb8gur-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2023/02/o_1go6882f21q1slh1mpr1adr1ug8us-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2023/02/o_1go6882f21sh7p57ovosarp79uv-1013x675.jpeg)