Історія кохання, в яке втрутилася війна: фестиваль української драматургії стартував з вистави дніпровського театру «Край»
На Дніпропетровщині стартував Відкритий фестиваль української драматургії – вперше з початку війни. Його ініціювала ОВА. Першими на сцену вийшли актори дніпровського театру. Представили глядачеві виставу «Край». Це історія кохання, в яке втрутилася війна, розповіли в обласній військовій адміністрації.
«Напередодні Дня Незалежності наш регіон приймає гостей. Це театральні колективи з Донеччини, Луганщини, Харківщини та Запоріжжя. Деякі з них через агресію ворога нині не можуть вийти на свої сцени. Але для того, щоб глядач їх побачив та почув, Дніпропетровщина й ініціювала проведення фестивалю української драматургії», – зазначила заступник начальника ОВА Ірина Грицай.
Відкрили його актори Дніпровського національного театру ім. Шевченка. Представили глядачеві виставу про історію кохання, в яке втрутилася війна. На сцені спогади про знайомство героїв. Перший подарований букет та миті щастя. А потім волонтерство, до якого вони долучилися разом. Далі – фронт і тяжка втрата. Пам’ять про Героя, яку дівчина дбайливо береже.
«Край» передає те горе, яке через війну спіткало українців. Кохання, яке занапастили. Переживаю, бо вистава злободенна. Скільки дівчат не змогли стати дружинами. Скільки дітей не народилося, – розповіла директорка та художня керівниця театру ім. Шевченка Оксана Петровська. – Про це важливо говорити. І ми це робимо, бо маємо свій фронт. Він на сцені».
Загалом учасники покажуть десять постановок. Серед них багато прем’єр. До прикладу, тільки харків’яни презентують таких дві.
«З лютого минулого року ми вісім місяців не виходили на сцену. Наш театр постраждав від ракетних ударів. Полагодили понівечене. Тільки тоді зустрілися зі своїм глядачем. Працювали виключно у вихідні та вдень, бо у місті не було світла, а людям якось треба було діставатися додому, – поділилася в.о. керівника Харківського академічного драматичного театру Олена Ткаченко. – Тому ми із задоволення прийняли запрошення на такий фестиваль».
Радіють події й глядачі. Очікують на відкриття нових авторів. Разом з акторами готові переживати і радість, і біль. Фестиваль триватиме до 20 серпня.
Читайте також: Продовження дерусифікації: нові назви отримали ще понад 20 вулиць та провулків Дніпра