Справжні друзі Дніпра: міста-побратими продовжують надавати підтримку
З початку повномасштабного вторгнення міста-побратими стали для Дніпра не тільки економічними партнерами, але й помічниками в боротьбі з російським ворогом. Медична, соціальна допомога та підтримка наших військових — все це гуманітарний хаб України, місто Дніпро, отримує від партнерів з усього світу.
З початку повномасштабної війни Дніпро знайшов нових друзів, які стали йому містами-побратимами. І це вкрай важливо — їх допомогу важко переоцінити в такий важкий для країни час.
А після перемоги міста-побратими допоможуть Дніпру швидше відновити свій економічний і виробничий потенціал.
Володимир Міллер, директор департаменту економіки, фінансів та міського бюджету ДМР: «Нам надавали за нашою потребою все, що нам необхідно для підтримання обороноздатності, для допомоги фронту, допомоги співробітникам критичної інфраструктури – комунальники, медичний персонал, освітяни і військові. Міста-побратими багато зробили для нас всього в цьому напрямку. Ми робимо акцент на довготривалому економічному, стратегічному партнерстві. Ми звернулися до наших партнерів з пропозицією: ось вам наші проєкти, ось вам фінансова модель, яку ми бачимо. Ми — велике, потужне місто з гарним бюджетом, з гарною кредитною історією. Ми можемо супроводити і забезпечити будь-який з цих проєктів».
Автівки — від французьких партнерів, генератори — від американських друзів, спецмашини і комунальна техніка — від японських братів. Одним з помічників для нашого міста став німецький Кельн. Потужне промислове серце Німеччини схоже з Дніпром за розміром, кількістю населення та виробничим потенціалом.
Борис Філатов, міський голова Дніпра: «Кельн за цей скрутний зимовий період, хочу нагадати, надав близько 300 генераторів. Після того, як росіяни спалили ракетним ударом автобуси, Кельн передав міські автобуси, передав обладнання для рятувальників, швидкої допомоги. Взагалі, це була дуже потужна допомога від міста-побратима, з ким ми затоваришували декілька місяців».
Не кинули в біді Дніпро й інші європейські міста. Лісабон — столиця Португалії, економічний та культурний осередок країни.
А ще Нюрнберг — місто, яке стало відомим завдяки трибуналу проти представників Третього Рейху. Сьогодні ж допомагає Україні боротись із четвертим…
Михайло Лисенко, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ДМР: «Нюрнберг допоміг, він надав нам майже 300 сучасних багатофункціональних ліжок для лікарень. Городинство міста Лісабон передало нам декілька тисяч аналізів ДНК-тестів, щоб була можливість ідентифікувати тіла загиблих. Кожне місто зі свого боку намагається допомагати тим, чим воно може».
На зараз у Дніпра офіційно є 20 міст-побратимів. Зокрема, це литовський Вільнюс, грузинське Кутаїсі, японська Осака, китайські Сіань і Далянь, грецькі Салоніки, німецький Кельн, американський Амарилло та інші.
Читайте також: Слухачі Університету третього віку висадили квіткову карту України на житломасиві Покровський