Спомин, увічнений в кінематографі: добірка фільмів до Дня пам’яті жертв політичних репресій
15 травня – День пам’яті жертв політичних репресій. Добірка фільмів, які можна переглянути в цей скорботний день – далі.
На вибір поціновувачів художніх фільмів доробок кіностудії ім. Олександра Довженка «Із житія Остапа Вишні». Стрічка розповідає історію життя українського письменника Павла Губенка, відомого в літературі як Остап Вишня. Адже на долю автора випали і ленінська в’язниця, і сталінські концтабори.
Військова драма «Секретний ешелон» – про системні переслідування й репресії в повоєнній Україні.
Стрічка «Вінчання зі смертю». Історія часів сталінського терору 1930-х років. В основі сюжету – наказ розстріляти кількох ворогів народу. На місці злочину опиняється сільське весілля. Згідно з інструкцією кату потрібно знищити свідків.
Художній фільм «Червоний». Про двох українців – повстанця Червоного та радянського льотчика. Разом вони потрапляють на каторгу, де розуміють, що Батьківщина у них одна.
«Поводу, або Квіти мають очі» – український історичний драматичний фільм. В основу сюжету якого покладено мандри Україною американського хлопчика та українського сліпого музики напередодні та під час Голодомору. https://www.youtube.com/watch?v=JvHNm-B0Y0M
«Ціна правди» – історичний трилер, заснований на реальних подіях. Він розповідає про журналіста Ґарета Джонса, який знайомиться з реальністю «радянської утопії».
Документальні фільми:
«Будинок «Слово» режисера Тараса Томенка. У стрічці оприлюднили невідомі факти з біографій відомих українських письменників.
«Левко Лук’яненко. Йти за совістю» документального циклу «Дисиденти».
«Микола Руденко. Формулу життя знайдено» документального циклу «Дисиденти».
«Дисиденти» — «Олесь Шевченко. Як на сповіді».
Документальний цикл про політв’язнів.Спільний проєкт Українського інституту національної пам’яті та «Історичної правди».
Фільм «Микола Руденко»
Фільм «Святослав Караванський»
Фільм «Ірина Стасів-Калинець»
Цикл «Розстріляне відродження»:
«Розстріляне відродження.Микола Хвильовий»
«Розстріляне відродження. Микола Куліш»
«Розстріляне Відродження. Як таке могло статись? Хвильовий, Бойчук, Курбас»
«Винні у любові до України Лесь Курбас і Микола Куліш»
«Винні у любові до України. Валер’ян Підмогильний»
«Юхим Михайлів. Повернення із забуття»
«Бойчук і Бойчукізм»
«Ті десять років. Євген Сверстюк»
«Великий терор в Україні в 1937-1938 роках»
«Радянська історія»
Онлайн-дискусія з Генадієм Побережним «Совєцький геноцид в Україні: Голодомор, депортації, репресії».https://www.facebook.com/uinp.gov.ua/videos/629951497560143/
«Просвітлої дороги стрічка чорна» (1992) – документальна кінотрилогія пам’яті відомого українського поета, перекладача, політв’язня Василя Стуса.