Співпраця між експертами, університетами та міською владою Дніпра: як пройшов форум для молодих та майбутніх підприємців
У Дніпрі пів сотні людей доєдналися до форуму молодих та майбутніх підприємців «Власна справа: нові перспективи». Пройшов він в Університеті митної справи та фінансів.
«Це – діалог між експертами, студентами, викладачами та представниками міської влади стосовно розвитку малого та середнього підприємництва. Проводимо його у рамах комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва, яку ми ухвалили у 2023 році», — розповів Артем Павлов, директор департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради.
Ділилися власним досвідом фахівці з бізнесу. «Розповідала, як поступово виходити бізнесам з «надкризи». Адже війна — це «надкриза», з якої ми виходимо сильнішими, ніж були до того. Розповіла про підприємців, які релокували власну справу з місць бойових дій, пройшли бізнес-нетворкінг проєкту «Dnipro & Relocate» (реалізований за допомогою Дніпровської міськради та Агентства системного продажу Альони Сафонової, донором виступили – USAID, — ред.). З десяток бізнесів перестали бути у стані закриття після нетворкінгу. Деякі почали взагалі розширюватися», — каже власниця консалтингової агенції Альона Сафонова.
Ділилися досвідом й представники університету. «У своїй роботі ми багато аналізуємо процесів, пов’язаних із перспективами розвитку малого бізнесу у сучасних економічних умовах. Тобто сьогодні ще раз підкреслив на форумі, що малий бізнес допоможе розвитку нашої держави в умовах, у яких нині ми перебуваємо. Ба більше, за підрахунками, кількість малих підприємців збільшується, і це є великим кроком уперед у стабілізації нашої економічної системи. У нас представлена спеціальність: підприємництво та торгівля, де навчається 250 осіб й для них особливо важливо бувати на таких форумах», — зауважив Костянтин Жадько, завідувач кафедри підприємництва та економіки підприємства Університету митної справи та фінансів.
За словами ректора Університету митної справи та фінансів Дмитра Бочарова, подібний форум — унікальна подія. «На такому рівні форум у нас відбувається вперше, тому що сьогодні нашим партнером в організації та супроводі цієї події є міська рада. На мою думку, це значною мірою формує фундамент, економічну основу для нашого регіону й України загалом».
«На таких зустрічах ми інформуємо молодих підприємців, студентів, які у подальшому хочуть започаткувати власну справу, що є грантові програми від держави. Міська влада, зі свого боку, в рамах наших програм надає компенсацію підприємцям за кредитами. Ми прагнемо залучити молодь до підприємництва. Так у Дніпрі буде більше зареєстрованих підприємців й збільшиться кількість сплачених податків до місцевого бюджету. За період повномасштабного вторгнення багато підприємців з тимчасово окупованих територій релокували бізнес до нашого міста. Уже 1 500 підприємців ВПО зареєструвалися й сплачують податки до бюджету громади Дніпра. Лише з початку цього року сплачено єдиного податку підприємцями 2,5 млрд грн до місцевого бюджету», — підсумував Артем Павлов.
Читайте також: У чотири рази швидше: опале листя у зелених зонах Дніпра прибирають повітродувками