Школи Дніпра відмовилися від предмету «російська мова»
Навчальний рік розпочнеться без мови російських окупантів. Згідно нових норм мовного закону України, у всіх освітніх закладах Дніпра вчителі не будуть викладати російську мову. Крім того, деякі інші предмети для дітей будуть викладатися по-новому. Як до цього ставляться школярі та дорослі дніпряни – далі.
“Я не жила в Радянському Союзі, я народилася в Україні, я не бачу сенсу чіплятися за російську мову”.
Десятикласниця Таміла вважає, що від початку повномасштабного вторгнення країни-агресора російська мова взагалі не повинна більше звучати в школах.
Таміла Астахова, школярка: “Зараз більшість вчителів переходить на українську мову, і вони стараються. Мені подобається, тому що я вважаю, що російська мова нам не потрібна”.
Аріна також бажає навчатися виключно українською. Каже, і російську літературу в школі можна замінити.
Аріна Труфанова, школярка: “Є багато зарубіжної літератури, яка дуже цікава. Наприклад, Шекспір, він мій найулюбленіший письменник. І це дуже класно, і я не проти, якщо приберуть російських письменників”.
У новий навчальний рік без вивчення мови окупанта у Дніпрі перейшли 154 комунальних закладів освіти. Також не сформовано жодного класу з російською мовою навчання.
Людмила Кушман, заступниця начальника відділу освітньої діяльності управління освіти Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради: “Ми працюємо за законодавством. Якщо ми подивимся закон про освіту, то там прописано, що в початковій і дошкільній освіті батьки можуть обирати навчання російською мовою. Але це окремі класи або групи дітей”.
З’явилися нові тези у таких предметах як “Історія України”, “Всесвітня історія”, “Захист Вітчизни” та “Географія”.
Людмила Кушман, заступниця начальника відділу освітньої діяльності управління освіти Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради: “Там вже розкриваються трошки по-іншому ті поняття, замінені деякі терміни. Дітям будуть пояснюватися що таке війна, що таке агресія і багато уваги буде приділятися загально-патріотичному вихованню, а також тому, що наші діти повинні формувати виражену громадянську позицію”.
Юрій разом з сином та дружиною приїхали з Харкова до Дніпра з початку повномасштабного вторгнення армії рф. Розповідає, поступово переходить на українську, тож і дитина має навчатися на рідній мові.
Юрій Шевченко, переселенець з Харкова: “Чисто навчання. Я вважаю, що повністю треба на українській мові, повністю література. Я розумію, що майбутнє України є і воно в українській мові. Якщо ми будемо спілкуватися українською, ми будемо українцями від низу до верху”.
Аби дніпряни швидше переходили на українську, міська влада запровадила муніципальну програму «Українською, будь ласка». Це безкоштовні курси з вивчення української мови, розмовні клуби та уроки для дітей і дорослих.