Школяр з Дніпра створив екологічний біополімер — заміну поліетилену
Дніпровський школяр винайшов заміну поліетилену. Одинадцятикласник фінансово-економічного ліцею Давид Степаненко створив матеріал, який може стати екологічною альтернативою поліетилену. На розробку біополімеру пішло більше двох років. Наразі вдалося створити три зразки матеріалу для пакетів, які можуть розкладатися лише за три місяці.
Давид Степаненко — учень 11 класу фінансово-економічного ліцею Дніпра. Поступово переходив від навчання та написання наукових робіт до розробки власного проекту. Так хлопець розробив екологічну альтернативу поліетилену.
Давид Степаненко, учень ліцею, винахідник: «Взагалі у створеного нами матеріалу є одна дуже крута перевага — те, що він розкладається за три-чотири місяці в землі. Якщо бути точним, матеріали на основі кальцію альгінату крохмалю та агар-агару розкладаються за три-чотири місяці у відкритому грунті, що набагато швидше, чим звичайні полімерні матеріали, такі, як поліетилен або полістерол».
Вчителька Давида розповідає: потяг до науки у хлопця виник наприкінці 9 класу.
Олена Крайняк, заступниця директора з наукової роботи фінансово-економічного ліцею: «Приходячи до 10 класу, наші учні спрямовують свою діяльність на наукові роботи. Ми пишемо науково-дослідницькі роботи. І влітку він вирішив займатися такими цікавими науками, як хімія і екологія».
Матеріал, створений Давидом, складається з компонентів, які швидко розкладаються та є повністю безпечними для довкілля. Нам вдалося побачити процес його створення.
Давид Степаненко, учень ліцею, винахідник: «Насправді процес створення біоплівок не дуже складний, з ним може впоратись звичайний школяр на уроці хімії або на якійсь лабораторній роботі. Для цього нам лише потрібен замочений розчин усіх сухих компонентів для будь-якого зі зразків біоплівок. Наприклад, зараз у мене замішаний третій. Тут в нас розчин кальцію альгінату, агар-агару та крохмалю у певному співвідношені. Після того, як всі комочки замішані і розчин настоявся, його можна намазати на спеціальну чашку Петрі.
Після того, як розчин повністю нанесено на поверхню, потрібно використовувати другий розчин, кальцієвої солі. Його зручно використовувати у вигляді такого пульвілізатора, щоб було легше наносити його на поверхню першого розчину. І потім ми ось так оприскуємо його. Як ви можете бачити, реакція вже пішла, і видно, як вона почала скомкуватися. Ні, не скомкуватися — стискатися, і після цього можна діставати плівку».
Цей винахід був запропонований на міжнародних виставках в Хорватії, Тайланді та Тунісі. Там він отримав значний успіх. Давиду навіть запропонували співпрацю з міжнародною компанією.
Давид Степаненко, учень ліцею, винахідник: «Ось, наприклад, оцю золоту нагороду я отримав на міжнародному конкурсі в США, який називається Джуніос Олімпіад».
Питання екології пріоритетне для сучасної молоді. Вони приділяють значну увагу збереженню довкілля.
Читайте також: Філатов вручив подяки педагогам та школярам, які волонтерять та допомагають ЗСУ