Що заважає реконструкції парку Глоби у Дніпрі
Парк у кожну територіальну громаду. Про таку ініціативу оголосив президент України Володимир Зеленський. Чи реально втілити таку ідею в Дніпрі та що заважає реконструкції парку Глоби – дивіться в сюжеті Ольги Величко.
По парку у кожну територіальну громаду. Президент України Володимир Зеленський запропонував це на засіданні Палати регіонів Конгресу місцевої те регіональної влад, який пройшов у Дніпрі.
Володимир Зеленський Президент України: “Я хочу запропонувати учасникам нашого конгресу спільну мету – це 1551 новий парк. Тобто один новий парк у кожній громаді. Іншими словами, бо всі дуже серйозні під масками, давайте саджати разом!”
Що стосується нашого міста, за останні 5 років у Дніпрі реконструювали вже 3 парки – Зеленний Гай, Прибережний та парк імені Писаржевського. На черзі – парк Глоби. Та не все так просто, як на перший погляд. Фінансово допомагає у цьому проекті облдержадміністрація. Та якщо місто і область готові до реконструкції, то перепоною може стати оформлення документації.
Борис Філатов міський голова Дніпра: “Є проблема з документацією парків. Зверніть, будь ласка, увагу на геокадастр. Бо по всій Україні в геокадастрі поукуповувалися жуліки та хабарники. Як приклад: ми реконструювали парк Зелений Гай 2 роки, а документи чекали 4 роки. Ми дуже вдячні обладміністрації, Валентину Резніченко, за те, що вони обіцяють дати відповідні кошти на реконструкцію парку Глоби, але навіть якщо місцеве самоврядування та облдержадміністрація з’єднають свої зусилля по всій країні, нам також потрібна підтримка держави”.
Володимир Зеленський, президент України: “Я зрозумів питання про геокадастр. У нас там пан Лєщенко займається вичищенням списку тих жуліків, про які ви сказали і, до речі, мені здається, було б непогано, якщо у вас є список жуліків, то можна б було з Лещенко обмінятися списком. Прискорювати точно буде”.
За останні роки класицистичний парк Глоби втратив структуру планування. Реконструкція парку – складний інженерний проект, каже головний архітектор Дніпра. Перш за все через комунікаційні мережі, зокрема, систему водовідведення.
Окрема історія – озеро біля Літнього театру.
Дмитро Волик головний архітектор Дніпра: “Это подтапливаемая территоррия, в парке работает система дренирования, но работает она с каждым годом все хуже и хуже. А возраст этой системы достаточно велик. Первые дрены были положены в 40-е года прошлого века. По крайней мере, мы понимаем, что архитектурное сообщество городское сделает всё возможное, чтобы работы начались как можно быстрее.
Тож, сподіваємось, у столиці пришвидшать процес узгодження проекту, і в парку Глоби найближчим часом розпочнуться роботи.