Що робити переселенцям, які не отримали виплати від держави: пояснення від Мінреінтеграції
За даними Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій в Україні, з 24 лютого зареєстровано 3,4 млн внутрішньо переміщених осіб. При цьому Міжнародна організація з міграції вважає, що за вісім років війни переселенцями стали 6,2 млн людей. Про це заявила міністерка з питань реінтеграції Ірина Верещук в ефірі телемарафону.
З цієї кількості майже 250 тисяч осіб звернулися зі скаргами на невиплату допомоги від держави. Нагадаємо, що щомісяця дорослі можуть розраховувати на 2000 гривень допомоги, а на дітей та осіб з інвалідністю виплачують по 3000 гривень. За словами Верещук, загалом на виплати переселенцям було спрямовано 17 мільярдів гривень.
Люди, які скаржаться на неотримання виплат, говорять, що подали заявку давно, але досі не отримали гроші. Одна з причин — це те, що сервіс державних послуг «Дія» не передав інформацію у соцзахист.
«Люди реєструвалися в «Дії», «Дія» не передала на органи соцзахисту такі дані. Ми централізували такі виплати, Міністерство соцполітики їх виплачує. Але людей було майже 250 тисяч. 90 тисячам вже виплачено. Зараз іншим ми допомагаємо, збільшуємо кількість комп’ютерів, програм» — пояснила Ірина Верещук.
Іншою причиною невиплат є те, що заявки не були оформлені належним чином. В міністерстві обіцяють розібратися у кожному конкретному випадку. Для цього потрібно зателефонувати на гарячу лінію 1548 і повідомити про проблему.
З переліком громад, на основі якого внутрішньо переміщеним особам здійснюватимуть виплати, можна ознайомитися за посиланням.