Що роблять у Дніпрі, аби містянам було зручно, а бюджет наповнювався
Цей кіоск у дворі по вул. Юліуша Словацького, 14. У його володаря, який ремонтував взуття, — жодного дозвільного документа.
«У власника не було дозвільних документів. За процедурою власнику самовільно розташованої тимчасової споруди видають припис з вимогою демонтажу власними силами. На це є термін у три робочі дні. Після його закінчення, якщо власник відмовився самостійно звільнити об’єкт благоустрою, готують відповідний проєкт рішення виконавчого комітету про демонтаж», — розповіла головна спеціалістка юридичного відділу КП «Дніпровські активи» ДМР Наталія Пивоварова.
Отже, сьогодні комунальники кіоск прибрали. Демонтовану ятку відвезуть на спеціально відведений майданчик.
«Якщо власник все ж знайдеться, треба надати документи на тимчасову споруду. Забрати її можна у порядку, визначеному міською радою, після відшкодування витрат з демонтажу та зберігання», — наголосила Наталія Пивоварова.
Укладати договори потрібно, бо це поповнення міського бюджету. А ще кіоск розмістять у дозволеному місці і він не порушуватиме естетичний вигляд.
«Укласти договір можна у КП «Дніпровські активи», по просп. Лесі Українки, 55», — уточнює спеціалістка юридичного відділу згаданого комунального підприємства.
Торік у Дніпрі було демонтовано близько 70 незаконно встановлених кіосків. Зокрема і за скаргами місцевих мешканців. Більшість підприємців добровільно усувають виявлені порушення після приписів та самостійно проводять демонтаж власних МАФів.
Аби містяни вільно могли пересуватися тротуарами, у Дніпрі прибирають і так звані спотикачі — самовільно розташовані виносні рекламні конструкції. Штендери розміщують підприємці на тротуарах. Це перешкоджає вільному руху пішоходів, ба більше – ускладнює пересування маломобільних людей. Цього разу працівники КП «Дніпровські активи» ДМР попросили прибрати «спотикач» по вулиці В. Липинського.
«Він перешкоджав руху пішоходів, а ще може впасти на автомобілі. Власника попросили прибрати штендер самостійно», — розповів заступник начальника відділу контролю благоустрою у сфері споживчого ринку КП «Дніпровські активи» ДМР Володимир Мережко.
Бувають випадки, що власники не реагують на прохання. Тоді комунальне підприємство демонтує ці рекламні засоби і відвозить на спеціальний майданчик. Власники можуть забрати їх, відшкодувавши витрати за зберігання.
З початку цього року у Дніпрі демонтували близько 20 таких «спотикачів».