Що писали світові ЗМІ про війну росії в Україні 22 листопада 2022 року
Головні теми газет:
- Життя почалося знову коли наші хлопці вступили в Херсон
- Польський генерал НАТО: «Ми готувалися до війни з 2016 року». «США 8 років тренували Київ проти Росії»
- Чи може Сі натиснути на Путіна, щоб він пішов на переговори з Україною?
- Українців в Ірландії до кінця року стане понад 70 000 осіб
- Супутникові знімки показують: Росія рухається до окопної війни
- Наплив українських біженців до Польщі — безпрецедентний результат у європейській історії. Безпрецедентний його масштаб і масовий відгук польського суспільства, в якому за дев’ять місяців після російського вторгнення в Україну проживає понад три мільйони українців
- За даними українських слідчих, у російсько-загарбницькій війні в Україні загинули понад 8300 мирних жителів. Серед них 437 дітей
- Стан Бундесверу погіршується
- Російська армія бомбить Херсон: стрілянина по людях у черзі за їжею
- ООН висловлює стурбованість через черговий обстріл української АЕС
- Українські чиновники закликали людей з нещодавно відвойованих територій евакуюватися, оскільки країна намагається зменшити навантаження на свою пошкоджену електричну мережу напередодні зими
Бельгія
«De Standaard» – «Життя почалося знову коли наші хлопці вступили в Херсон»
Херсонці насолоджуються своїм містом без російської окупації. Вони миряться з тим, що наразі не мають води та світла.
Підпис під фото: Жителька Херсона обіймаються з українським воїном, який визволяв їхнє місто.
Велика Британія “i” – “Україна розгорне «пастки дронів»
Всередині бойового штабу НАТО сталася тривожна метушня, коли лідери затамували подих і президенти та прем’єр-міністри на Балі схоплювалися з ліжок посеред ночі. Це показує, наскільки вони бояться поширення війни в Україні.
Франція «Libération» – «Херсон звільнено, жахи розкрито»
Польща. «Dziennik Polska» – «Немає грошей на біженців з України».
Фонд «Діалог» просить підтримки
Італія. «La Stampa» – «Херсон, у російських катівнях»
Ватикан «Losservatore romano» – «У Запоріжжі все ще небезпечні бої»
«EL MUNDO» – «Вільна журналістика під час війни: день у ‘Kyiv Independent’
EL MUNDO, у редакції газети, яка стала незалежним свідком війни, яку він описує як зіткнення двох світів.
Ірландія «Irish Examiner» – «Українців до кінця року стане понад 70 000 осіб»
За даними уряду, кількість українців, які шукають житло в Ірландії, перевищить 70 000 до кінця року, і ще 11 500 мають прибути сюди протягом наступних шести тижнів.
Держава вже витратила 617 мільйонів євро на надання житла та послуг як українським біженцям, так і тим, хто шукає міжнародний захист, свідчать нові дані. Ірландія також має намір витратити понад 1 млрд. євро на ліквідацію наслідків війни Росії в Україні в 2023 році.
В даний час 58 511 українців шукають тут притулку, але в заяві для Irish Examiner Департамент інтеграції заявив, що очікує, що кількість українців, які прибувають до Ірландії, перевищить 70 000 до кінця року.
Нідерланди «de Volkskrant» – «Супутникові знімки показують: Росія рухається до окопної війни»
Португалія «Publico» – «Москва домовилася з Іраном про виробництво безпілотників у Росії»
«Diário de Coimbra» – «Європа визнала Росію як державу спонсором тероризму»
Німеччина «Potsdamer Neueste Nachrichten» – «Україна: з початку війни вбито 8300 мирних жителів»
За даними українських слідчих, у російсько-загарбницькій війні в Україні загинули понад 8300 мирних жителів.
Серед них 437 дітей, повідомив генпрокурор Андрій Костін, повідомляє в неділю інтернет-портал “Уніан”.
У війні, яка тривала майже дев’ять місяців, було поранено понад 11 тисяч осіб. Однак, за словами Костіна, реальна кількість жертв, швидше за все, буде більшою, оскільки українська влада поки не має доступу до деяких окупованих Росією територій. У звільнених регіонах українські війська продовжують знаходити тіла та докази ймовірних звірств. Українська влада наразі зареєструвала понад 45 тисяч військових злочинів. Повідомлено про підозру у вчиненні військових злочинців 216 особам, у тому числі 17 російським військовополоненим.
На вихідних знову загострилася ситуація на найбільшій у Європі АЕС у Запоріжжі. Міжнародне енергетичне агентство (МАГАТЕ) повідомило про кілька сильних вибухів у неділю з посиланням на власних експертів на місці. Поки що пошкодження не вплинули на ядерну безпеку. Відповідальність за це поклали одна на одну Росія та Україна.
Швеція «Dagens Nyheter» – «Херсон святкує після окупації»
Австралія «Il globo» – «Російська армія бомбить Херсон: стрілянина по людях у черзі за їжею»
Ізраїль «The Jerusalem Post» – «ООН висловлює стурбованість через черговий обстріл української АЕС»
Українська Запорізька атомна електростанція, яка перебуває під контролем Росії, зазнала обстрілу в неділю, що викликало засудження ядерної служби ООН, яка заявила, що такі напади становлять загрозу великої ядерної катастрофи.
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомило, що в суботу ввечері та в неділю на найбільшій атомній електростанції Європи пролунали більше десятка вибухів.
Москва і Київ звинуватили в обстрілі один одного. «Новини від нашої команди вчора та сьогодні вранці надзвичайно тривожні», — сказав глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі. « На майданчику цієї великої атомної електростанції сталися вибухи, що абсолютно неприпустимо. Хто б не стояв за цим, це має бути негайно припинено. Як я вже багато разів казав, ви граєтесь з вогнем!»
Посилаючись на інформацію, надану керівництвом станції, команда МАГАТЕ на місці заявила, що деякі будівлі, системи та обладнання на майданчику були пошкоджені, але поки що жодне з них не є критичним для ядерної безпеки.
Неодноразові обстріли АЄС на півдні України, який Росія взяла під свій контроль незабаром після лютневого вторгнення, викликали занепокоєння щодо потенційної серйозної аварії лише за 500 км. з місця найстрашнішої у світі ядерної аварії, Чорнобильської катастрофи 1986 року.
США «The Wall Street Journal» – «Українські чиновники закликали людей з нещодавно відвойованих територій евакуюватися, оскільки країна намагається зменшити навантаження на свою пошкоджену електричну мережу напередодні зими».