fbpx
Зараз в ефірі: Історії війни
Наживо

П’ятниця, 26 Квітня, 2024, 22:56:19

weather-icon
˚C

Що писали світові ЗМІ про Україну протягом 1-3 липня

04.07.2022, 11:21

Велика Британія

«The Guardian», 1 липня – «Росіян вигнали зі Зміїного острова»

Українські сили витіснили російські війська з острова Зміїний, стратегічно важливого острова у Чорному морі на південь від міста Одеса.

Росія назвала виведення військ зі Зміїного острова «жестом доброї волі». Українські військові заявили, що росіяни втекли з острова на двох катерах після обстрілу української артилерії та ракет.

«The Daily Telegraph» — Міністри кабміну Шотландії заявили, що їх не слід примушувати передавати Україні більше грошей на зброю, у суперечці з Вестмінстером.

Уряд Шотландії вніс 65 мільйонів фунтів стерлінгів у загальнобританський фонд розміром 1 мільярд фунтів стерлінгів, який буде використано для забезпечення найсучаснішим обладнанням після тиску з боку Казначейства.

Це сталося, коли Борис Джонсон зобов’язався підвищити витрати на оборону до 2,5 відсотка ВВП протягом наступного десятиліття, а Джо Байден, президент США, заявив, що надішле Україні ще 800 мільйонів доларів (650 мільйонів фунтів стерлінгів) летальної допомоги.

Кейт Форбс, фінансовий секретар SNP, сказала, що вона погодилася надати гроші «з цього приводу», але наразилася на Вестмінстер, чітко давши зрозуміти, що «це не повинно розглядатися як будь-який прецедент».

*Шотландська національна партія (Scottish National Party) — лівоцентристська політична партія Великобританії, яка виступає за незалежність Шотландії від Великобританії, третя за кількістю членів партія у Великобританії, а також найбільша партія в парламенті Шотландії.

«The Scotsman» – «Серед жахів України ми стоїмо перед вирішальним вибором»

Видання оцінює ситуацію у світі, яка утворилася після повномасштабного вторгнення росії в Україну, та роль західних країн у наближення перемоги.

 «І вони теж можуть, нарешті, дійти розуміння того, що якщо у Заходу і буде хоч якийсь шанс успішно захистити Україну та інші вразливі демократії, які перебувають під загрозою, то це станеться не через псевдо-черчіллівську помпезність з приводу того, яка країна є найкращим другом України; але завдяки кропітким зусиллям щодо побудови західного світу 21-го століття, який буде більш стійким, більш справедливим, менш гедоністичним і більш орієнтованим на майбутнє, ніж останні десятиліття, і, отже, більш здатним захищати себе в такі моменти, як зараз, коли необхідність оборони очевидна і більше не можна відкладати.»

Гроші шотландців скорочуються через зростання витрат на оборону

Невитрата на 65 млн фунтів допоможе фінансувати значне збільшення допомоги Великобританії Україні.

«The Independent», 2 червня — «Діти серед 21 загиблого внаслідок ракетних ударів по Одесі»

Росіяни обстріляли багатоквартирний будинок і курорт поблизу портового міста

Вчора пожежники впоралися з вогнем у пошкодженому кварталі

Щонайменше 21 особа, у тому числі двоє дітей, загинули вчора вранці внаслідок обстрілу російськими ракетами житлового будинку та двох таборів відпочинку неподалік українського порту Одеса на Чорному морі, повідомила українська влада.

Австрія

«Salzburger Nachrichten» — «Переломний момент рухає бізнес зі зброєю»

На своєму саміті в Мадриді країни НАТО не тільки вирішили розширити НАТО на північ, включивши Швецію та Фінляндію, для яких протоколи про приєднання мають бути підписані наступного вівторка. Великі інвестиції також здійснюються в оборонний потенціал, і очікується, що витрати продовжуватимуть зростати в кожній країні-члені. З одного боку, щодо особового складу, наприклад, шляхом збільшення кількості солдатів у підвищеній бойовій готовності з 40 тис. до 300 тис. Але є також дуже особливі інвестиції в зброю. Німеччина планує додатково 100 мільярдів євро для Бундесверу. Тільки США схвалили пакет допомоги Україні на 40 мільярдів доларів (38,5 мільярдів євро). Половина суми призначена на витрати на оборону. Водночас Україна постійно вимагає більше зброї, щоб мати можливість протистояти російській армії.

Чехія 

«Hospodarske Noviny»– «Головування в ЄС відрізняється від попереднього, але Чехія все ще може впливати на Європу»

Чехія до кінця року головує в Європейському Союзі. Головуюча країна вже не має такої ролі, як коли чехи вперше очолили союз у 2009 році. Однак це ще може багато чого змінити. Особливо зараз, під час війни в Україні.

«CEZ замінить Газпром»

«Газпром» саботує заповнення чеського газового сховища. ЧЕЗ почне його виконувати замість російської компанії.

Польща

«Gazeta Wyborcza» — «Стіна готова (майже). Будівництво греблі на польсько-білоруському кордоні ще не закінчено (довжина споруди 170 км, кордон 186 км). Це не завадило її «здачу», до якої, зокрема, Прем’єр-міністр. Він обрушився з критикою на опозицію і похвалив прикордонників, які, на його думку, «врятували життя багатьом людей, які заблукали».

Італія

«La Repubblica» – «Змова Ердогана щодо відновлення Великої Туреччини між США та росією».

«Corriere della Sera» — «Байден Путіну: ти ніколи не переможеш. Гнів Москви»

Наприкінці саміту президент США вважає заслугою стратегію захисту України. І він говорить як лідер Заходу: тепер Америки більше

Американський президент Байден на саміті НАТО в Мадриді повертається до російської агресії проти України. «Ви ніколи не виграєте, ми ніколи не такі компактні», — каже він лідеру Кремля. Президент України Зеленський передає Путіну квиток через главу індонезійської держави Відодо.

Німеччина

«Der Tagesspiegel», 1 липня — «Шольц назвав звинувачення Путіна на адресу НАТО  «смішними»

Шольц назвав звинувачення Путіна на адресу НАТО «сміховинними»

Канцлер Олаф Шольц (СДПН) однозначно відкинув звинувачення президента Росії Володимира Путіна в імперіалізмі проти НАТО.  «Чесно кажучи, це досить смішно», — сказав він після саміту НАТО в Мадриді. НАТО є оборонним союзом.  «Фактично саме Путін зробив імперіалізм метою своєї політики та об’єктом своєї політики». Саміт НАТО ухвалив рішення щодо стримування загрози з боку Росії. До кінця 2030 року бюджет НАТО був збільшений більш ніж на 20 мільярдів євро. За розрахунками НАТО, загальна сума становитиме майже 45 мільярдів євро.

Іспанія

«АВС», 2 липня — «ЄЦБ оголошує рецесію до 2023 року, якщо Путін скоротить постачання газу»

Попереджає, що інфляція триватиме вище 2% до 2024 року і що його придбання боргу в країн спричинить політику бюджетної стабільності.

«El País», 1 липня — «Союзники передають більше зброї Україні»

Байден заявляє:  «Ця війна не закінчиться перемогою Росії»

Саміт Атлантичного альянсу завершився вчора в Мадриді заявою про непохитну підтримку України на п’ятому місяці російського вторгнення. Незважаючи на військові труднощі на місцях та заворушення, що назрівають у багатьох суспільствах, кристалізувалася політична рішучість забезпечити Київ важчою та досконалішою зброєю, як і оголосили Вашингтон, Лондон та Париж. Зобов’язання включає навчання українських сил поводженню зі зброєю відповідно до стандартів НАТО. Президент США Джо Байден був прямолінійним: «Ця війна не закінчиться перемогою Росії над Україною». На питання, як довго громадяни миритимуться з високими цінами на бензин, він відповів:  «Стільки, скільки буде потрібно Росії, щоб не перемогти Україну». Російський лідер Володимир Путін применшив запрошення Швеції та Фінляндії вступити до НАТО, але пригрозив відповісти на будь-яке військове підкріплення у цих країнах.

Литва

«KD» -«Українка Софія: У мене немає інформації про чоловіка»

Вирвавшись із пекла війни на восьмому місяці вагітності, українка Софія народжувала в Каунасі не сама – за пологами сина по телефону спостерігав її чоловік, який зараз у російському полоні. Жінка живе надією.

Туреччина 

«Daily Sabah»  — «Туреччина діятиме належним чином, якщо обіцянки щодо угоди з НАТО не будуть виконані»

Швеція та Фінляндія повинні виконати обіцянки, дані Туреччині в рамках угоди про скасування вето на їхні заявки на членство в НАТО, сказав президент Ердоган на зворотному шляху з зустрічі в Мадриді, де альянс безпеки вказав на позитивний крок у боротьбі з тероризмом.

Індія

«The pioneer», 2 липня — «Моді та Путін розмовляють по телефону, обговорюють Україну, двосторонню торгівлю»

Прем’єр-міністр Нарендра Моді та президент Росії Володимир Путін у п’ятницю обговорили перевірені часом зв’язки між двома країнами. На переговорах фігурувало й питання війни в Україні. Моді виступав за діалог і дипломатію, щоб покласти край конфлікту, що триває в Україні.

Це був вчетверте, коли два лідери розмовляли телефоном з того часу, як у лютому почався конфлікт в Україні.

Японія 

«The Japan Times», 1 липня – «НАТО стає сміливішим, оскільки Захід протистоїть Росії та Китаю».

Зіткнувшись з новою агресією Росії, лідери НАТО в середу окреслили загальне нове потужне бачення, в якому Москва названа головним військовим противником альянсу, але також вперше оголошений стратегічним «викликом» Китаю.

Це був фундаментальний зрушення для альянсу, що зародився в роки холодної війни, але прийшов до того, щоб розглядати пострадянську Росію як потенційного союзника і взагалі не зосереджуватись на Китаї.

Але це було до 24 лютого, коли російські війська ринули через кордон в Україну, а китайські лідери демонстративно не приєдналися до глобального засудження.

«Поглиблення стратегічного партнерства між Китайською Народною Республікою та Російською Федерацією та їхні взаємопосилюючі спроби підірвати міжнародний порядок, що ґрунтується на правилах, суперечать нашим цінностям та інтересам», — заявили лідери НАТО в новій заяві про місію, опублікованій під час їхнього саміту в Мадриді.

ОАЕ

«Khaleej Times» — «$380 — ймовірна ціна на нафту, якщо Росія припинить ії постачання»

Путін має економічну силу, щоб помститися G-7, якщо ціна на російську нафту буде встановлена ​​в спробі закрутити гайки щодо Росії.

Але, враховуючи міцне фінансове становище Москви, країна може дозволити собі скоротити щоденний видобуток сирої нафти на 5 млн барелів, не завдаючи надмірних збитків економіці, написали в записці для клієнтів аналітики, зокрема Наташа Канева, голова відділу глобальної сировинної стратегії jPM.

Однак для більшості решти світу результати можуть бути катастрофічними. Аналітики пишуть, що скорочення щоденних поставок на 3 мільйони барелів підштовхне базові ціни на лондонську нафту до 190 доларів, тоді як у гіршому випадку 5 мільйонів можуть означати «стратосферні» 380 доларів за нафту, пишуть аналітики, згідно з Bloomberg.

«Найбільш очевидний і ймовірний ризик обмеження цін полягає в тому, що Росія може вжити заходів у відповідь, скоротивши експорт, щоб заподіяти біль Заходу», — написали вони.

США

«NYT» — «У боях на фронті гинуть погано підготовлені добровольці»

Україна. Юрій Брюхал, електрик за фахом, не мав особливо небезпечної ролі, коли він пішов добровольцем у сили територіальної оборони України на початку війни. Йому доручили доставляти товари та обслуговувати контрольно-пропускний пункт у відносній безпеці його сонного села.

Декількома тижнями пізніше його підрозділ передислокувався з його будинку на заході для фронтового бою на сході України, в центрі запеклих боїв з російськими військами. Він був убитий 10 червня.

Андрій Вертєєв, який працював у бакалійній крамниці у селі, перші місяці війни провів після роботи, охороняючи невелику естакаду, а вночі повертаючись додому до дружини та доньки. Потім він теж зголосився вирушити на схід. Він загинув у бою на Луганщині.

Їхня смерть показала, наскільки війна торкнулася кожної громади по всій країні, навіть ті, що знаходяться далеко від фронту. Це також наголосило на ризиках, з якими стикаються добровольці з обмеженою підготовкою, які все частіше спрямовуються в такі битви, які є випробуванням навіть для найдосвідченіших солдатів.

«WP» — «Система озброєння, що поставляється США, змінює сили на передовий»

Головна зброя в арсеналі України проїхала ґрунтовою дорогою, не поміченою на жодній карті, вздовж поля з соняшниками, перш ніж військові припаркували її між деревами — гілками, що захищають її від російських безпілотників, які, безсумнівно, полюють на неї.

Високомабільна артилерійська ракетна система M142, широко відома як HIMARS, є однією з чотирьох ракет, які українці отримали минулого місяця від Сполучених Штатів у рамках пакету військової допомоги на суму 700 мільйонів доларів. Відряджені до цього солдати вже прикрасили інтер’єр зображенням напівроздягненої жінки, освіжувачем повітря та вервицями. На зовнішній стороні нанесені трафаретом три маленькі чорні черепи — по одному на кожну успішно уражену ціль.

 «Насправді їх шість», — сказав начальник цієї системи, чий позивний  «Кузя». «У нас просто ще не було можливості додати решту трьох».

Після громадського невдоволення з приводу затримок Заходу у передачі обіцяного важкого озброєння, особливо реактивних систем залпового вогню, таких як HIMARS, українці швидко запустили своє нове обладнання більш як за чотири місяці після того, як Росія розпочала своє повномасштабне вторгнення.

Кузя та його товариші заявили, що їхні цілі поки що зосереджені на російських командних пунктах – складах, де розміщувалися ворожі офіцери та озброєння.

Українські офіційні особи кажуть, що нова західна техніка вже приносить користь на полі бою — свідчення важливості постійної допомоги в галузі безпеки та болісної вартості повільних поставок, оскільки російські військові повільно розширюють свій контроль в Україні. східний регіон Донбасу. Повідомляється, що у четвер артилерійські удари французьких самохідних гаубиць, дислокованих у портовому місті Одеса, змусили росіян піти зі стратегічно важливого острова Зміїний у Чорному морі.

HIMARS є найпередовішою системою, наданою США, і має найбільшу дальність дії наземних озброєнь України, майже 50 миль, що дозволяє її силам точно вражати російські військові цілі, не наражаючи на небезпеку власне громадянське населення на окупованих територіях. Україна просила апони близько двох місяців

Підпис під фото: «За словами українських військових, підрозділ HIMARS має найбільшу дальність стрілянини з наземних озброєнь України та точність до одного ярду».

Telegram
Дивіться також
“Наставили на мене зброю і забрали паспорт”, — 88-річний дідусь втік від окупантів “Наставили на мене зброю і забрали паспорт”, — 88-річний дідусь втік від окупантів

Йшов всю ніч під обстрілами. 88-річний Іван Вівсяник самостійно вийшов з окупованої частини Очеретиного. При собі мав лише пенсійне посвідчення та невеличкий ...

Грошей немає: Дніпровську академію музики закривають? Грошей немає: Дніпровську академію музики закривають?

Академію музики закривають через брак коштів на зарплату викладачам. Такими дописами рясніли соцмережі дніпрян. У виші організували терміновий збір трудового ...

Чорнобиль: вся правда від ліквідатора аварії на ЧАЕС Чорнобиль: вся правда від ліквідатора аварії на ЧАЕС

26 квітня 2024 минуло 38 років, як людство зіштовхнулося з руйнівною силою радіації. Аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції стала ...

Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу. У Дніпрі нагородили ліквідаторів та вшанували пам’ять жертв аварії Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу. У Дніпрі нагородили ліквідаторів та вшанували пам’ять жертв аварії

У Дніпрі до Міжнародного дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу відбулась низка урочистих заходів. У Музеї історії Дніпра пам’ятними медалями «Захиснику Вітчизни» ...

На Дніпропетровщині чоловік підробив документи та привласнив землю біля Блакитного озера – прокуратура На Дніпропетровщині чоловік підробив документи та привласнив землю біля Блакитного озера – прокуратура

На Дніпропетровщині чоловік незаконно заволодів земельною ділянкою на узбережжі Блакитного озера у Петриківському районі під виглядом її безоплатної приватизації, ...

50 учасників, народні пісні та танці. У Дніпрі відбувся незвичний майстер-клас з розфарбовування писанок 50 учасників, народні пісні та танці. У Дніпрі відбувся незвичний майстер-клас з розфарбовування писанок

У Дніпрі відбувся незвичний майстер-клас з розмальовування писанок. Окрім самого заняття на гостей чекав виступ міського народного ансамблю танцю ...

Поєднання витинанки та графіки й ілюстрації на шевченківську поему «Марія». У Дніпрі відкрили виставку в музеї «Літературне Придніпров’я» Поєднання витинанки та графіки й ілюстрації на шевченківську поему «Марія». У Дніпрі відкрили виставку в музеї «Літературне Придніпров’я»

Алісі Московцевій 15 років. Її роботи сьогодні представлені на виставці «Українська абетка, діти – дітям!» у Дніпрі. «На малюнку зображувала предмети, які ...

Окупанти завдали майже 20 ударів по Нікопольщині: постраждали троє людей – ОВА Окупанти завдали майже 20 ударів по Нікопольщині: постраждали троє людей – ОВА

Майже два десятки атак на Нікопольщину протягом дня – дронами-камікадзе різних модифікацій та артилерією. Потерпали Нікополь, Марганецька та Мирівська громади, ...

В Дніпрі відсутнє водопостачання одразу за декількома адресами: оперативна інформація станом на 18:00 В Дніпрі відсутнє водопостачання одразу за декількома адресами: оперативна інформація станом на 18:00

Станом на 18:00 бригади КП «Дніпроводоканал» продовжують аварійні роботи на таких об’єктах: вул. Надії Алексєєнко, 2, припинено водопостачання на вул. Надії ...

649 містян приєднались з початку 2024 року до Університету третього віку у Дніпрі 649 містян приєднались з початку 2024 року до Університету третього віку у Дніпрі

Фізичні активності, різноманітні практичні заняття та лекції. Все це пропонує своїм учасникам Університет третього віку. Цей проєкт створений у 2016 році з ...